Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Karaliaučiuje K. Donelaičio „Metai“ skambėjo įvairiomis kalbomis
2013-02-19

 

Vasario 14 d. Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejuje surengti Kristijono Donelaičio poemos ,,Metai“ skaitymai įvairiomis kalbomis. Pasirinkta ištrauka iš poemos skyriaus ,,Vasaros darbai“ nuskambėjo anglų, armėnų, latvių, lenkų, vokiečių, rusų, lietuvių, čekų, baltarusių, ukrainiečių ir švedų kalbomis. K. Donelaičio kūryba yra išversta į 12 kalbų. Skaitymuose dalyvavo Baltijos federalinio I. Kanto universiteto dėstytojai ir studentai, Kaliningrade reziduojančių užsienio šalių diplomatinių atstovybių darbuotojai.

 
Šventėje dalyvavusio Nesterovo (buv. Stalupėnai) rajono Černyševskoje (buv. Eitkūnai) miestelio moksleivių folklorinio ansamblio ,,Liepuona“ (vadovė Nijolė Naimušina) atliekamos senovinės dainos gražiai derėjo su skaitomomis K. Donelaičio eilėmis.


  Lietuvos Respublikos Seimas 2014–uosius metus yra paskelbęs Kristijono Donelaičio metais, o 2012 m. pavasarį pasirašytas bendras Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Kaliningrado srities kultūros ministerijos pasirengimo K. Donelaičio jubiliejui priemonių planas numato platų, įvairiapusišką poeto asmenybės ir jo kūrybos pristatymą.

Lietuvos kultūros ministerijos inf.

 

 

Sprendimas: www.arius.lt