Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Belaukiant didžiojo jubiliejaus...
2013-04-11

Viešpaties valios vynmedi,
dvasios dirvonų darbininke,
pirmapradės poezijos posmų pynėjau,
sielos sermėgų suadytojau,
būriškos būties mokslingasai metraštininke –
Didysis Donelaiti...
(Č.Jakštytė)

Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija, belaukdama didžiojo jubiliejaus, organizuoja tradicinius renginius, skirtus ypatingam, 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui. Svarbiausi ir artimiausi iš jų: vyksta antrasis konkurso Rašome Donelaičiui etapas (konkurso nuostatus rasite mūsų svetainėje). Džiaugiamės sulaukę įdomių darbų ir ypač džiugu, kad viena kita kregždė atskrenda iš Karaliaučiaus krašto. Jūsų kūrybos laukiame iki 2013 m. gegužės mėn. 1 dienos. Konkurso finalas vyks gegužės 9 d. gražiausiame Marijampolės kampelyje – Poezijos parke. Po to iš dvejų metų derliaus bus atrinkti darbai leidiniui, kurį planuojame jau kitais, Kristijono Donelaičio, metais. Dar vis laukiame visų: moksleivių, studentų ir vyresniųjų, norinčių  išbandyti jėgas, atskleisti kūrybinius sugebėjimus bei parodyti meilę ir pagarbą lietuviško poetinio  žodžio pradininkui.
Labai svarbus, didingas ir atsakingas darbas laukia draugijos ir visų Sūduvos krašto žmonių – tai paminklo poetui jo vardo skvere statyba. Parinkta labai graži ir idėjiškai prasminga vieta prie Evangelikų liuteronų bažnyčios Marijampolėje. Architektai -- G.Vieversys, R. ir A. Marcinkevičiai, paminklo autorius skulptorius Z.Buterlevičius.
Paminklas bus sukurtas įstaigų, organizacijų bei visuomenės lėšomis, todėl kviečiame savo piniginėmis aukomis prisidėti prie jo (paminklo) statybos. Marijampolės K.Donelaičio draugijos kodas -- 303029597, sąskaita banke -- AB DNB banko Marijampolės skyrius, ats.s. LT88 4010 0408 0059 9259. 
Donelaitiados sąjūdis Sūduvos krašte ir Marijampolėje jau įgauna vis platesnį mastą, stengiamasi įtraukti kuo daugiau dalyvių bei besidominčių šio asmens reikšme ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio kultūrai. Kristijonas Donelaitis yra pati lietuvybės savastis, niekada nesenstanti, visada reikšminga ir svarbi, todėl numatytų renginių įgyvendinimas papildys Sūduvos krašto kultūrinį gyvenimą istorine, kultūrine, švietėjiška bei edukacine prasmėmis.

Išsamesnė informacija -- svetainėje: www.donelaitis.info

Vida Mickuvienė,
Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos vadovė
 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt