Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pristatyti Lietuvą, Marijampolę, kolegiją
2016-08-24

Taip trumpai būtų galima įvardyti tikslą, dėl kurio sutikau vykti į Karaliaučiuje (Kaliningrade) vykusią tarptautinę konferenciją "Tradicinis tautinis menas: išsaugojimas, šiuolaikiškumas, vystymasis", kurią organizavo srities Liaudies kūrybos namai. Ši tradicinė, penktą kartą rugpjūčio 15-16 d. vykusi konferencija buvo didžiulio renginio Knypavos (I. Kanto) saloje prie Katedros organizuoto tarptautinio festivalio „Pasaulio teritorija“ tęsinys. Šiame festivalyje ir mugėje dalyvavo ir tautodailininkai iš Vilniaus bei ansamblis, pristatęs lietuviškąjį folklorą. 

Konferencijoje buvo kalbama apie tradicinio meno puoselėjimą, plėtrą bei populiarinimą tarp jaunimo.  Didžiausia lektorių  dalis buvo iš Rusijos Federacijos ir Karaliaučiaus srities, tačiau  buvo šios srities specialistų ir liaudies kultūros centrų darbuotojų iš Mogiliovo (Baltarusija), Pamario (Pomorsko) vaivadijos (Lenkija), Narvos (Estija), Rygos (Latvija), Taškento (Uzbekistanas). Įdomu ir nuotaikinga, kad turiningus teorinius pranešimus vis papildė labai gyvybingi folkloro kolektyvų pasirodymai.

Mano pranešimo tikslas buvo pristatyti Lietuvos tautinio meno sritis Lietuvoje, Marijampolės savivaldybėje ir Marijampolės kolegijoje. Kartu su vaizdu klausytojai buvo supažindinti su Dainų švenčių tradicija, Marijampolės kultūros centro, Laisvalaikio ir užimtumo centro tautinio meno kolektyvais. Svarbu buvo klausytojams pristatyti kolegiją kaip vienintelę neuniversitetinę aukštąją mokyklą regione, kurioje studentai gali turiningai praleisti savo laisvalaikį, dalyvaudami meno kolektyvuose ir koncertuodami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 
 

Ši išvyka buvo naudinga įdomiomis pažintimis su pedagogais ir kultūros darbuotojais iš Sankt-Peterburgo ir Maskvos, Tverės ir Penzos, o kaimynas iš Lenkijos žadėjo pakviesti mūsų pučiamųjų orkestrą į numatomą orkestrų festivalį pas juos. Su manimi vyko (daugiau jau kitais pažintiniais tikslais) dar keturi mūsų draugijos nariai, tai mes visi aplankėme gintaro kasyklas Palmininkų (Jantarnyj) kaimelyje, susipažinome su Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus ekspozicija, apsilankėme Lietuvos Respublikos Generaliniame konsulate, kur labai nuoširdžiai, kaip visada, priėmė Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Olegas Skinderskis. 

Kalbėjome ir apie lietuvių bendruomenių bei organizacijų padėtį šiame krašte, ir apie tai, kad mums Lietuvoje reikia daug nuoširdžiau bei atsakingiau daryti savo namų darbus, nes neužtenka kalbėti apie savo meilę Mažajai Lietuvai (o dažnai tik kokių nors jubiliejų progomis), bet būtina daryti konkrečius žygius, o pirmiausia - tai dažniau lankytis šioje žemėje, jos paminklinėse vietose, parodyti, kad mums, lietuviams, labai svarbus ne tik Tolminkiemis, bet ir visa Mažoji Lietuva. Kadangi rugsėjo mėnesio pabaigoje su kolega Kaziu Balicku organizuojame studentų dviejų dienų išvyką nuo Tilžės iki Karaliaučiaus, tai su Generaliniu konsulu aptarėme ir jų apsilankymą konsulate.

Teisūs yra tie mano draugai, kurie sako, kad reikia naudotis kiekviena galimybe pasakyti pasauliui apie Lietuvą, jos turiningą ir laisvą gyvenimą!

Vida Mickuvienė, Marijampolės kolegijos lektorė, Marijampolės  Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė
 
Nuotraukose - konferencijos organizatorės ir pranešėjos, su atlikėja iš Penzos miesto, marijampoliečiai prie gintarų kasyklų.  
 

 

Sprendimas: www.arius.lt