Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Vakaronė Mažosios Lietuvos dienai paminėti
2016-11-12

2016 m. lapkričio 30 d. 17.30 val.  kviečiame į vakaronę Mažosios Lietuvos dienai paminėti, kuri vyks Lietuvos rašytojų klubo salėje, K. Sirvydo g. 6, Vilniuje.  
 
Vakaronės metu paminėsime Mažosios Lietuvos dieną / Tilžės akto 98-ąsias metines ir Kristijono Donelaičio draugijos įkūrimo 95-ąsias metines; įteiksime Kristijono Donelaičio medalius "Širdings brolau"; klausysimės Čiurlionio styginių kvarteto koncerto; klausysimės Lietuvos rašytojų; susipažinsime su naujausiu (216) žurnalo "Donelaičio žemė" numeriu. Vakaronės dalyvių lauks ir kitos malonios staigmenos.
Kristijono Donelaičio draugija, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija tarpusavio sutarimu nuo 2016 metų nusprendė įsteigti apdovanojimus K.Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. Apdovanojimo  devizas „Širdings brolau“ yra kreipinys iš K. Donelaičio 1777 m. birželio 10 d. lietuviško laiško Johanui Gotfrydui Jordanui. 

K.Donelaičio atminimo medalis „Širdings brolau“ yra skiriamas skatinti K.Donelaičio asmenybės, jo kūrybos, lietuvių kultūros palikimo nagrinėjimą, jo įamžinimą, Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bendradarbiavimą kultūros ir/ar švietimo srityje. Tai paskatinimas už K. Donelaičio asmenybės ir jo kūrybos tyrinėjimą, įamžinimą ir populiarinimą,  Lietuvos ir užsienio šalių institucijų, o ypač Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bendruomenių, visuomeninių organizacijų bendradarbiavimo kultūros ir švietimo srityje skatinimą ir plėtojimą. Medalis taip pat gali būti skiriamas už lietuvių kultūros užsienyje tyrinėjimą, įamžinimą, lietuvių kultūrinę ir kūrybinę veiklą, indėlį plėtojant lietuvių kalbos mokymą(si) užsienyje. Kasmet numatyta apdovanoti po 2-3 asmenis.

Komisija medaliu „Širdings brolau“ šiais metais nutarė apdovanoti 3 asmenis: 
lietuvių kalbos mokytoją Oną Druseikaitę-Ruževičiūtę už lietuvių kalbos mokymą ir kalbos bei kultūros populiarinimą, tarptautinių kultūros ir švietimo projektų rengimą bei įgyvendinimą, lietuviškos tapatybės stiprinimą Mažojoje Lietuvoje - Įsrutyje (Černiachovske) nuo 2008 iki 2016 metų; 
rašytoją Editą Barauskienę už istorinį romaną "Tolminkiemio sodininkas" bei kitus istorinius romanus apie Mažosios Lietuvos veikėjus, Mažosios Lietuvos istorinės atminties ir kultūros paveldo puoselėjimą; 
istoriką, tyrinėtoją, autorią Algirdą Matulevičių už Mažosios Lietuvos enciklopedijos ir kitų leidinių rengimą bei bendraautorystę rengiant keliasdešimt leidinių ir straipsnių Mažosios Lietuvos temomis.

Šie laureatai bus apdovanojami 2016 m. lapkričio 30 d. vakaronės  Mažosios Lietuvos dienai paminėti metu. 

Plačiau pristatome valstybinį Čiurlionio kvartetą:

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Čiurlionio styginių kvartetas (Jonas Tankevičius, Darius Dikšaitis, Gediminas Dačinskas, Saulius Lipčius) - susibūrė 1968 metas ir daugiau kaip per keturiasdešimt kūrybinės veiklos metų surengė apie 4000 koncertų. Šiandien ČIURLIONIO KVARTETAS, dar 1977 metais pasivadinęs žymiausio lietuvių menininko ir klasikinės muzikos pradininko vardu, garsėja kaip išradingas ir techniškai itin pažangus kolektyvas, kuriam pagyrimų negaili tiek Lietuvos, tiek užsienio kritikai.

Kvartetas koncertavo visoje Europoje: nuo Islandijos iki Rusijos ir nuo Norvegijos iki Italijos, taip pat Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje. Jis grojo tokiose salėse kaip Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethovenhaus“, Berlyno „Schauspielhaus“, Paryžiaus „Musee d’Orsay“ ir daugelyje kitų, taip pat prestižiniuose festivaliuose, tarp jų minėtini „Prahos pavasaris“, „Berliner Festwochen“, „Vlaanderen“, „Janačkuv Mai“, „Moravijos ruduo“, Šlėzvigo-Holšteino, „Meranofest“, „Europamusikale”. 

Po debiuto garsiojoje Londono „Royal Festival Hall“ salėje kultūros žurnalas „Musical Opinion“ rašė apie nuostabią, tiesiog genialią kūrinių interpretaciją, kuri Londono kamerinės muzikos mėgėjams priminė, kaip turi būti atliekama kvarteto muzika. Pastaraisiais metais ansamblis į savo programas įtraukia įvairius pasaulio  muzikos projektus, inicijuoja originalias klasikos ir džiazo programas. Nemaža kūrinių įrašyta Lietuvos ir užsienio radijo bei garso įrašų studijose, vinilinėse ir kompaktinėse plokštelėse. 

 Visa, kas vyksta pastaraisiais metais, liudija Čiurlionio kvarteto brandą, veiklos intensyvumą, aiškius vertybinius kriterijus bei jais pagrįstą savitą interpretacinę raišką. 1989 m. Čiurlionio kvartetui vienam pirmųjų mūsų šalyje buvo suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Kvarteto nariai groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.  2013 metais kolektyvas šventė kūrybinės veiklos 45-metį.
 
Organizatoriai




 
 
 

 

Sprendimas: www.arius.lt