Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Antrasis šių metų "Donelaičio žemės" numeris
2017-07-03

Jau pasirodė naujas, antrasis šių metų "Donelaičio žemės" žurnalo numeris.

Jame rašoma apie visuotinį K.Donelaičio draugijos susrinkimą ir jame priimtus sprendimus, žurnalo redaktorius Algis Vaškevičius pasakoja apie K.Donelaičio draugijos ir žurnalo pristatymus Amerikoje gyvenantiems lietuviams, pateikiamas pokalbis su trečiuoju, jau paskutiniu praėjusių metų K.Donelaičio medalio "Širdings brolau" nominantu istoriku enciklopedininku dr. Algirdu Matulevičium, baigiamas spausdinti istoriko, profesoriaus, Lietuvos Respublikos konsulo Tilžėje Broniaus Makausko rašinys apie Karaliaučiaus krašte dirbantį kunigą Anuprą Gauronskį. 

Apie K.Donelaičio skaitymus Marijampolėje, kai klasiko eilutės buvo skaitomos įvairiomis pasaulio kalbomis, rašo Matrijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė, taip pat skaitytojai gali sužinoti, ką vaikai iš kaimyninių šalių veikė vasaros etnostovyklos "Ištakų beieškant" Punske metu. Kaip ir anksčiau, tęsiamos lietuvių kalbos pamokėlės, rašoma apie paramą tautinių mažumų projektams Lietuvoje, baigiamas spausdinti G.Bučiūno rašinys apie krašto istorijos ir kultūros pažinimo klubo ALKAS 50-mečio minėjimą.

Kaip ir ankstesniuose numeriuose, žurnalas skiria nemažai dėmesio Vydūnui, kurio 150-osios gimimo metinės švenčiamos ateinančiais metais. Įdomų rašinį ta proga pateikia Vydūno draugijos garbės pirmininkas Vacys Bagdonavičius, pasakojantis apie svarbią Vydūno knygą "Septyni šimmečiai vokiečių ir lietuvių santykių",  o K.Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius rašo apie artėjančiam jubiliejui skirtą renginį Marijampolės kultūros centre rašinyje "Vydūno metus pasitinkant".

Taip pat žurnalo puslapiuose pasakojama apie tradicinę pavasario talką K.Donelaičio gimtuosiuose Lazdynėliuose, o Lazdynų (Krasnoznamensko) vaikų ir jaunimo namų pedagogė Alma Janvariova rašo apie šio miesto vaikų kolektyvo "Malūnėlis" viešnagę Lietuvoje. Beje, puiki šios daryta autorės fotografija su šio kolektyvio narėmis puošia ir naujojo žurnalo viršelį.  O žurnalo pabaigoje - įdomus rašinys apie vertingus radinius Karaliaučiaus pilies kasinėjimų metu.

Mūsų žurnalą galima užsiprenumeruoti pašte, taip pat įsigyti K.Donelaičio draugijos skyriuose arba redakcijoje (Vytauto g. 28, Marijampolė). 

Gero Jums skaitymo.

 

 

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt