Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Išleistas trečiasis šių metų „Donelaičio žemės“ numeris
2017-10-03

Išleidome naują, trečiąjį šių metų "Donelaičio žemės" žurnalo numerį. Jis pradedamas trumpomis naujienomis apie 2014-2020 metų Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos atidarymo konferenciją, surengtą Rūsiuose (Svetlogorske). Taip pat rašoma apie naujo gubernatoriaus rinkimus Karaliaučiaus srityje bei apie tai, kad Stalupėnų (Nesterovo) mieste atsirado nuorodos rusų ir anglų kalbomis į K.Donelaičio muziejų Tolminkiemyje.

Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė žurnale prisimena draugijos įkūrimą ir pasakoja apie svarbiausius per septynerius metus nuveiktus darbus, o Aleksejus Bartnikas rašo apie jau ketvirtąją vaikų kūrybinę stovyklą „Palikimas-4“ Šventojoje, kur dalyvavo dvidešimt Karaliaučiaus srities moksleivių, dauguma lankančių lietuvių kalbos bei etninės kultūros užsiėmimus.

Šiame krašte, Kraupiško vidurinėje mokykloje dirbanti mokytoja Emilija Algaudė Bukontienė pasakoja apie mokytojų vasaros seminarą „Gimtasis žodis-kaip tautinio tapatumo išsaugojimo prioritetas“, vykusį Druskininkuose, taip pat rašo apie ekskursiją po pamario kraštą, kuri buvo skirta geriau susipažinti su Vydūno gyvenimu ir kūryba.

Mūsų nuolatinis autorius istorikas enciklopedininkas dr. Algirdas Matulevičius šįsyk pateikė rašinį apie Mažąją Lietuvą, jos ribas ir gyventojus Prūsijoje, kuriame pateikia daug įdomių istorinių faktų ir detalių. „Sukakčių“ skiltyje prisimenama prieš 470 metų pasirodžiusi pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“ (autorė Valė Sorakaitė), taip pat spausdinamas artėjančiam Vydūno 150-mečiui skirtas jo straipsnis „Lietuviška tautiška dvasia" (tekstą parengė Rima Palijanskaitė) .

Toliau spausdinamas lietuvių-rusų kalbų pamokėlės, šįsyk kviečiant besimokančius lietuvių kalbos atlikti nedidelį testą. Skaitytojus tikrai sudomins literatūrologo, kultūros istorijos tyrinėtojo Dariaus Kuolio straipsnis „Donelaičio kodas“, kurį jis parengė literatūros vadovėliui „Skaitiniai“ ir maloniai leido išspausdinti „Donelaičio žemėje“.   

Ona Druseikaitė-Ruževičiūtė žurnale pasakoja apie įdomų Karaliaučiaus krašto menininkų projektą „Prūsijos medus“, suvienijusį meno žmones, kurie domisi Prūsijos žemės istorija, o kūrybai įkvėpimo ieško gintaro švytėjime, jo struktūroje ar gamtos sukurtame piešinyje. Taip pat šiame numeryje rasite Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininko Vytauto Šilo straipsnį, kuriame jis apžvelgia naują A.Matulevičiaus knygą „Tautos žadinimo šaukliai“.

Malonių rudens vakarų su mūsų žurnalu.   

    

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt