Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
2018-03-01

Vasario pradžioje Tolminkiemyje buvo pasirašyta sutartis tarp Nemuno euroregiono Marijampolės biuro ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejaus dėl tolesnio bendradarbiavimo. Sutartį pasirašė Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius, Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius ir šio muziejaus vadovas Sergejus Jakimovas.

Sutartis pasirašyta siekiant padidinti lietuvių rašytojo Kristijono Donelaičio populiarumą ir išsaugoti kultūrinį paveldą. Abi sutartį pasirašiusios pusės susitarė rengti priemones, skirtas K.Donelaičio muziejaus Tolminkiemio kaime, kuris turi šios srities istorijos ir meno muziejaus atskiros ekspozicijos statusą materialinės bazės išsaugojimui ir vystymui, rengti būtiną dokumentaciją objekto kaip K.Donelaičio memorialinio komplekso  vystymo etapais, organizuoti tarptautinius seminarus, konferencijas, susitikimus, apskritus stalus, keistis patirtimi ir užmegzti socialinius bei kultūrinius ryšius. Taip pat susitarta rūpintis informacijos apie K.Donelaičio literatūrinį palikimą skleidimu, skatinti K.Donelaičio muziejaus populiarumo augimą ir jo reikšmę Lietuvos ir Rusijos kultūrinių ryšių sferoje.

Sutartis pasirašyta dešimties metų laikotarpiui, ateityje ji gali būti pratęsta. Jau balandžio mėnesį šios sutarties rėmuose bus teikiamas projektas Lietuvos ir Rusijos Federacijos Karaliaučiaus srities bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programai, tikintis gauti finansavimą K.Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje remonto darbams.

Taip pat pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendros Nemuno euroregiono Marijampolės biuro, Šakių rajono savivaldybės ir muziejaus paraiškos minėtai programai teikimo. Gavus finansavimą, būtų galima atnaujinti K.Donelaičio muziejų Tolminkiemyje.

Apie sutarties pasirašymą informavo ir Lietuvos televizijos naujienų tarnyba. Siužetą galima žiūrėti čia: 

 

Redakcijos archyvo nuotraukoje -  Tolminkiemyje pasirašomas ketinimų protokolas 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt