Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Vydūno 150 metų sukaktis - Tilžėje
2018-03-15

Kovo 22-ąją, Vydūno 150-ųjų gimimo metinių dieną jo atminimas bus minimas Tilžėje – mieste, į kurį jis atvyko 1892 metais ir kuriame jis su nedidelėmis pertraukomis praleido daugiau kaip 50 savo prasmingiausių ir kūrybingiausių metų.

Renginys 16 val. prasidės Tilžės turizmo ir informacijos centre. Po sveikinimo žodžio ir svečių pristatymo pranešimą skaitys Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė, bus įteikiami Vydūno atminimo medaliai, koncertuos Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Kuršiukai“, bus atidaryta Alės ir Virgilijaus Jankauskų fotografijos paroda „Vydūnas – praeitis, dabartis ir perspektyva“.  

Vydūnas 1892–1912 m. dėstė Tilžės gimnazijoje prancūzų ir anglų kalbas, 1895 m. įkūrė Tilžės giedotojų draugiją ir 40 metų jai vadovavo. 1938 m. artėjant rašytojo 70-mečiui Vydūnas buvo nacistinės Vokietijos valdžios persekiojamas ir uždarytas į Tilžės kalėjimą, tačiau pasaulinio masto kultūros veikėjams pareiškus nepasitenkinimą greitai paleistas. 1944 m. su Tilžės gyventojais rašytojas buvo evakuotas Vokietijos gilumon ir nuo 1946 m. gyveno Detmolde, kur 1953 m. ir mirė. Jo palaikai 1991 metais perlaidoti Lietuvoje, Bitėnų kapinėse.

 

Rengėjų informacija

Nuotraukose - atminimo lenta prie namo Tilžėje, kur gyveno Vydūnas; Tilžės giedotojų draugija ir jos vadovas Vydūnas.

 

 

Sprendimas: www.arius.lt