Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pasirodė pirmasis šių metų "Donelaičio žemės" numeris
2018-04-04

Tik ką pasirodė naujas, pirmasis šių metų "Donelaičio žemės" žurnalo numeris. Kadangi 2018-ieji Lietuvos Seimo yra paskelbti Vydūno metais, žurnale daug dėmesio skiriame būtent Vydūnui. Žurnalo redaktorius Algis Vaškevičius rašo apie biusto Vydūnui atidengimo Kaune, Karo muziejaus sodelyje iškilmes, apie Vydūno 150-ųjų gimimo metinių minėjimą Tilžėje – mieste, kur rašytojas praleido su pertraukomis daugiau kaip 50 pačių kūrybingiausių savo gyvenimo metų rašo Marijampolės kolegijos lektorė, Marijampolės K.Donelaičio draugijos vadovė Vida Mickuvienė.

Žurnale spausdinamas pokalbis su Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje nuo 1952 metų veikiančio Vydūno jaunimo fondo sekretore Vida Brazaityte – šį pokalbį, spausdintą JAV lietuvių laikraštyje „Draugas“ maloniai leido paskelbti mūsų žurnale jį parengusi žurnalistė Laima Apanavičienė. Interviu pateikta daug įdomių žinių apie fondo veiklą Amerikoje, apie paramą stipendijomis studentams, apie tai, kaip pats Vydūnas sutiko, jog fondas vadintųsi jo vardu.

Skaitytojų dėmesiui taip pat pateikiamas pasakojimas apie Vydūnui skirtas parodas Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune. Įdomi paroda, kurioje – lietuvio fotografo Povilo Karpavičiaus nuotraukos, darytos Antrojo pasaulinio karo metais veikia Karaliaučiaus muziejuje „Fortas Nr.5“ – apie ją taip pat rašoma žurnale.

Skaitytojai naujajame žurnalo numeryje ras pasakojimą apie antrąją šių metų dieną aplankytą Tolminkiemį, Lazdynėlius, taip pat Ragainę bei to apsilankymo metu kilusias mintis bei pastebėjimus. Žurnale spausdinamas ir pokalbis su praėjusių metų K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ nominante, Stalupėnų K.Donelaičio bibliotekos vyriausiąja bibliotekininke Angelina Čeremkina „Mūsų skaitytojai puikiai žino, kas buvo K.Donelaitis“. Jame bibliotekininkė pasakoja ir apie tai, kaip K.Donelaitis ir kiti lietuvių rašytojai randa kelią pas vietos skaitytojus.

Apie K.Donelaičio gimtadienio šventę prie būrų stalo pasakoja K.Donelaičio  draugijos Šiaulių skyriaus pirmininkė Izolina Natalija Lingienė, apie Pilkalnio vaikų ansamblio „Malūnėlis“ penkerių metų sukakties minėjimą rašo Karaliaučiaus krašto lietuvių kalbos mokytojų regioninės asociacijos vadovas Aleksas Bartnikas, toliau spausdinamos lietuvių kalbos pamokėlės.   

Naujajame numeryje skaitytojai ras ir labai įdomų K.Donelaičio „Metų“ vertėjos į ispanų kalbą, Vilniaus universiteto užsienio kalbų instituto docentės Carmen Caro Dugo straipsnį apie ispanų poeto knygą „Kaunas (gintaras ir nikelis)“, neseniai išleistą Ispanijoje ir turinčią tiesioginių netikėtų sąsajų su K.Donelaičiu ir jo „Metais“. Žinomas Lietuvos rašytojas, publicistas ir žurnalistas Laimonas Inis žurnalui pasiūlė įdomų pasakojimą iš būsimos knygos „Tolminkiemio hegzametrai“.

Žurnalą galima rasti bibliotekose, K.Donelaičio draugijos skyriuose, mūsų redakcijoje (Vytauto g. 28, Marijampolė), taip pat prenumeruoti pašte. Tikimės, kad ištikimieji skaitytojai jame tikrai ras kažką įdomaus, naujo, netikėto ir praleis su „Donelaičio žeme“ ne vieną malonią akimirką.

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt