Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Poezijos šventė Tolminkiemyje ir prie Kristijono Donelaičio paminklo Marijampolėje
2021-06-30

Penktadienį, liepos 2 dieną, 16 valandą Marijampolėje, prie K.Donelaičio paminklo, esančio šalia evangelikų-liuteronų bažnyčios, rengiama Poezijos šventė, kurioje savo poeziją gyvai skaitys Marijampolės kūrėjai, o nuotoliniu būdu – poetai iš Rusijos Federacijos, Karaliaučiaus krašto – jie eiles skaitys Tolminkiemyje, K.Donelaičio muziejuje. Taip pat bus skaitomos ir K.Donelaičio kūrybos ištraukos.

Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai – tą pačią dieną 15 valandą čia nuotoliniu būdu bus pristatomas neseniai atnaujintas K.Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje, Karaliaučiaus krašte.

Gavus finansavimą iš Europos Sąjungos bendradarbiavimo per sieną Lietuvos ir Rusijos Federacijos 2014-2020 metų programos, per dvejus projekto įgyvendinimo metus Lietuvoje buvo atnaujintas ir renginiams pritaikytas Šakių rajone, Kidulių dvare esantis svirnas, o kaimyninėje šalyje – grožinės lietuvių literatūros pradininko K.Donelaičio memorialinis muziejus. Jame iš pagrindų atnaujintas klebonija, kurioje ir buvo sukurti „Metai“, bažnyčioje ir klebonijoje įrengtas terminis šildymas, vandentiekis, sutvarkytas apšvietimas ir aplinka, atlikta daug kitų darbų.

Tokia Poezijos šventė birželio 18-ąją buvo surengta ir Kidulių dvare – ten savo poeziją skaitė abiejų šalių kūrėjai, taip pat jaunimo atstovai, skambėjo muzika, ištraukos iš K.Donelaičio „Metų“.

Jeigu oro sąlygos bus nepalankios, renginys persikels į evangelikų-liuteronų parapijos salę.

Šį renginį taip pat bus galima stebėti virtualiai  Google Meet platformoje, renginio nuoroda: https://meet.google.com/qaq-snmk-qqm

www.donelaitis.info informacija 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt