Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pokalbis su D. Balčiausku apie paminklą reformacijai bei lietuvių raštijos pradininkams
2023-12-23

Kada šis paminklas iškils ir kaip jis atrodys, kas jį stato? Apie tai kalbėjomės su Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininku Donatu Balčiausku. 

Primename, kad Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija gyvuoja trisdešimt antrus metus. Ji yra pasaulietinė, nekonfesinė, nepolitinė dorovinio ir kultūrinio tobulinimosi organizacija, vienijanti įvairių pažiūrų, nuostatų bei tikybų asmenis, besidominčius reformacijos istorija ir kultūra. Paminklą reformacijai bei lietuvių raštijos pradininkams draugija inicijavo 2017 m. Jis jau pradėtas statyti Vilniuje, istorinių evangelikų reformatų kapinių, sunaikintų sovietų okupacijos metais, vietoje, priešais evangelikų reformatų bažnyčią Pylimo gatvėje. Paminkle bus įamžinti penki Didžiosios ir penki Mažosios Lietuvos raštijos pradininkai.

Paminklui toliau telkiamos lėšos, paaukoti jo statybai galima pervedant auką į specialią draugijos sąskaitą LT69 7044 0600 0090 8619. Daugiau informacijos – draugijos interneto svetainėje www.reformacija.lt .

Baigiantis 2023-iesiems, Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininką D. Balčiauską pakalbino „Donelaičio žemė“ bendradarbis, šių eilučių ir nuotraukų autorius.

Maloniai kviečiame klausyti:

 

Kęstutis Pulokas

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt