Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Minint 200-ąsias „Metų“ išleidimo metines - paroda "Kalbos ir literatūros keliu"
2018-05-15

Gegužės 4 dieną Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejuje paminėta 200 metų sukaktis nuo to laiko, kai 1818-aisiais Liudvikas Gediminas Rėza Karaliaučiuje pirmą kartą išleido pilną Kristijono Donelaičio poemą "Metai". Iki tol 18 poemos eilučių Kristijonas Gotlybas Milkus pirmą kartą viešai pristatė 1800 m. spausdintame leidinyje "Lietuvių-vokiečių ir vokiečių-lietuvių žodyne".

Sukakties proga parengta paroda „Kalbos ir literatūros keliu“, kuri yra bendro tarptautinio projekto, pristatančio 6 asmenybes rezultatas. Šio projekto ir parodos kūrėjai yra jau minėtas Karaliaučiaus muziejus, taip pat Maironio lietuvių literatūros muziejus Kaune (čia ši paroda veiks nuo šių metų spalio 19 dienos), taip pat literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus Vilniuje (paroda muziejuje veiks nuo šių metų rugsėjo 8 dienos), Latvijos memorialinių muziejų sąjunga (jos filialai yra ir rašytoją Janį Rainį menantys 4 muziejai, tarp jų ir Jūrmaloje esantis jo vasarnamis), Adomo Mickevičiaus literatūros muziejus Varšuvoje (paroda muziejuje veiks nuo 2018.08.08) ir Jano Kupalos muziejus Minske (paroda „Kalbos ir literatūros keliu“ šiame muziejuje veiks nuo 2018.10.04). 

Parodos atidaryme dalyvavo kaimyninių šalių muziejininkai, kiti kultūros veikėjai, vietinės lietuvių bendruomenės atstovai, K.Donelaičio draugijos vadovas Gintaras Skamaročius ir nariai bei kūrybos gerbėjai, rašytojai, diplomatai, spaudos atstovai. Renginyje Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Karaliaučiuje Pavelas Mamontovas pabrėžė, kad "šiais valdžių nesutarimų laikais turbūt tik literatūros žmonės dar lieka geriausiu bendradarbiavimo pavyzdžiu".

Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Karaliaučiuje Olegas Skinderskis pasidžiaugė puikia Karaliaučiaus muziejaus iniciatyva, dėmesiu K.Donelaičio asmenybei. Jis perdavė muziejui lietuvio dailininko A.Matulevičiaus nutapytą originalaus dydžio paveikslą (K.Donelaitis su būrais Tolminkiemyje), "tikintis, kad jam bus rasta vieta" Tolminkiemyje, K.Donelaičio muziejuje.

K.Donelaičio draugijos informacija

Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus nuotraukos 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt