Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Seimo rūmuose – K.Donelaičio draugijos narių susirinkimas
2018-05-21

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, švietimo ir mokslo komiteto posėdžių salėje surengtas K.Donelaičio draugijos narių susirinkimas. Į jį atvyko draugijos nariai iš Marijampolės, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Kauno. Beveik dvi valandas trukęs susirinkimas buvo darbingas ir rezultatyvus.

Draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius pateikė praėjusių metų finansinę ir veiklos ataskaitas, pristatė 2017 metais nuveiktus darbus – vykdytus projektus, renginius, susitikimus; taip pat buvo pristatytos revizoriaus ataskaitos. Jis pasidžiaugė, kad buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartis tarp draugijos ir Stalupėnų (Nesterovo) rajono, taip pat sutartis su Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejumi. Tikimasi, kad iš Europos Sąjungos fondų pavyks gauti dalinį finansavimą projektui, kuris leistų atlikti numatytus remonto darbus K.Donelaičio memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje, surengti keletą bendrų kultūros renginių ir kitų priemonių.

Apie žurnalo „Donelaičio žemė“ leidybą ir planus kalbėjo žurnalo redaktorius Algis Vaškevičius. Jis pasidžiaugė šiemet išaugusiu žurnalo tiražu ir apgailestavo, kad dėl įvairių kliūčių nėra lengva žurnalą platinti Karaliaučiaus krašte. Susirinkimo dalyviai pateikė pasiūlymų, kokias temas dar reikėtų paliesti žurnale, pasidžiaugė, kad draugijos svetainė bei puslapis „Facebook“ pateikia daug aktualios informacijos apie įvairius renginius ir veiklą.

Susirinkimo dalyviai pateikė pasiūlymus, ką šiais metais galima būtų apdovanoti K.Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. Pasiūlyta nemažai kandidatūrų, o speciali komisija nominantus iš pasiūlytųjų atrinks vėliau. Planuojama, kad šiais metais, kai bus minima Mažosios Lietuvos diena (Tilžės akto pasirašymo 100 metų sukaktis), iškilmingas jos minėjimas ir medalių įteikimas bus surengtas Valdovų rūmuose.

Susirinkime taip pat diskutuota dėl draugijos tarybos struktūros, aptartos ir būsimos išvykos į renginius Tolminkiemyje, Lazdynėlius bei nemažai ir kitų klausimų.

 

 

www.donelaitis.info informacija ir nuotraukos

 

 

Sprendimas: www.arius.lt