Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Išleistas naujas „Donelaičio žemės“ žurnalo numeris
2021-07-27

Naujajame, šių metų vasaros „Donelaičio žemės“ žurnalo numeryje pristatomas baigtas įgyvendinti Lietuvos ir  Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“, kurio metu sutvarkytas Šakių rajone esančio Kidulių dvaro svirnas ir atnaujintas K.Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje. Straipsnyje plačiai aprašoma, kokie darbai buvo atlikti, kaip juos koregavo koronaviruso pandemija, kokia šio projekto išliekamoji vertė.

Žurnale taip pat rašoma apie artėjančias Kristijono Donelaičio draugijos įkūrimo 100-ąsias metines, kurios bus minimos rugsėjo mėnesį. Draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius dalinasi būsimojo minėjimo, kuris bus surengtas Klaipėdoje planais, kviečia visus aktyviai dalyvauti ir teikti savo pasiūlymus šiam paminėjimui. Taip pat spausdinama Algirdo Miko Žemaitaičio publikacija apie šios draugijos kūrimosi istoriją.

Mažosios Lietuvos tarybos pirmininkas Vytautas Šilas sugrįžta prie diskusijos apie Martyno Mažvydo gimimo metus, pateikia savo pamąstymus bei informuoja, kad yra kreiptasi į Lietuvos valstybės istorijos archyvą ir sudaryta M.Mažvydo biografinių duomenų tyrimo grupė, į kurią pateko autoritetingi specialistai, mokslininkai – jie bandys tiksliau nustatyti „Katekizmo“ autoriaus gimimo metus.

„Sukakčių“ skiltyje rašoma apie Mažosios Lietuvos spaudos darbuotoją, kalbininką, kultūros veikėją, kunigą Frydrichą Kuršaitį, kurio 215-osios gimimo metinės minimos šiemet, taip pat apie lietuvių kalbos, tautos ir K.Donelaičio bičiulį iš Karaliaučiaus, Rusijos rašytojų sąjungos Karaliaučiaus skyriaus pirmininką, poetą, I.Kanto draugijos prezidentą Borisą Bartfeldą minint jo 65-ąsias gimimo metines.

„Karaliaučiaus krašto“ rubrikoje – apie Atvelykio šventę Tilžėje, lietuvių kalbos ir etnokultūros būrelio Lazdynuose vaikų kelionę į Tilžę, 20-ąją lietuvių kalbos olimpiadą, vykusią nuotoliniu būdu, taip pat Tilžėje surengtą poeto Vytauto Mačernio 100-ųjų gimimo metinių minėjimą. Pateikiama ir informacija apie Lazdynėliuose surengtą talką, kurios akimirka įamžinta ir naujojo žurnalo viršelyje. Taip pat rašoma apie Karaliaučiuje nuotoliniu būdu vykusį lietuvių kalbos seminarą.

Žurnale pristatomas K.Donelaičio „Metų“ vertėjas į graikų kalbą Sotiris Sauliotis – spausdinamas interviu su juo, kuriame graikas pasakoja, kaip atrado šį kūrinį ir su kokiais iššūkiais susidūrė, versdamas „Metus“ į graikų kalbą. Menininkė, originalią tekstilės marginimo techniką sukūrusi Jūratė Buožienė pasakoja apie tai, kaip ji įamžina K.Donelaitį meno kūriniuose. Apie K.Donelaičio įamžinimą medaliuose žurnale rašo Vytautas Žeimantas. 

Lionė Lapinskienė, K.Donelaičio draugijos Panevėžio skyriaus narė pristato Mažosios Lietuvos istorijos tyrinėtoją Petrą Būtėną, kurio 125-osios gimimo metinės minimos šiemet. Jis domėjosi K.Donelaičiu ir gyvendamas Lietuvoje – yra išlikęs kelių puslapių rankraštis „Donelaičio reikšmė“, ir jau būdamas emigracijoje.       

Saulius Bučas prisimena tuomečio Žemdirbystės instituto bei jo eksperimentinio ūkio darbuotojų ekskursiją po Karaliaučiaus kraštą bei talką Tolminkiemyje 1985 metų vasarą – straipsnis iliustruotas labai įdomiomis ir vertingomis nuotraukomis, kuriose atpažinsime pažįstamus veidus.

Žurnale toliau publikuojami K.Donelaičio „Metai“, lietuvių literatūros tyrinėtojos, humanitarinių mokslų daktarės Dalios Dilytės pritaikyti šių dienų skaitytojams, taip pat skaitytojams pristatomi nauji leidiniai – Povilo Frydricho Ruigio gramatika, kuri iki šiol nebuvo išversta į lietuvių kalbą ir monografija apie šį mokslininką. Žurnalą užbaigia pora Jono Ivanausko eilėraščių.

 Žurnalas „Donelaičio žemė“ platinamas K.Donelaičio draugijos skyriuose, jį galima įsigyti ir draugijos būstinėje Marijampolėje, Vytauto g.28.

 Žurnalą kviečiame prenumeruoti. Šių metų IV ketvirčio numerį dar galite užsiprenumeruoti AB “Lietuvos paštas” sistemoje / interneto svetainėje http://prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx (svetainės langelyje  “Leidinio pasirinkimas” įrašykite pavadinimą “Donelaičio žemė”). Vieno numerio prenumerata Lietuvoje (su pristatymu į namus ar darbovietę) Jums kainuos 2,24 eurus.

www.donelaitis.info informacija         

 

 

Sprendimas: www.arius.lt