Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Prof. Daliai Kiseliūnaitei įteiktas K. Donelaičio medalis “Širdings brolau”
2023-01-16

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusių šio krašto susijungimo su Lietuva 100-mečio renginių metu Pilies muziejuje atidarant parodą “1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija” Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius įteikė K. Donelaičio medalį “Širdings brolau” šiame mieste mieste gyvenančiai profesorei Daliai Kiseliūnaitei. Medalis jai buvo skirtas pernai lapkričio 30-ąją minint Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto pasirašymo 104-ąsias metines, bet tada renginyje Vilniaus mokytojų namuose ji negalėjo dalyvauti.  

Vertinimo komisija skyrė šį medalį prof. D. Kiseliūnaitei už Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymus, paskyros „Skaitome Donelaitį“ sukūrimą ir puoselėjimą, ilgametį lietuvių kalbos ir kultūros bei Mažosios Lietuvos tarmių ir toponimų tyrinėjimus, tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo skatinimą.

Įteikdamas medalį Klaipėdoje G. Skamaročius ragino kuo dažniau vartoti Klaipėdos vardą ir priminė, kad dar XIX amžiuje į Ameriką iš Lietuvos nuvykę lietuviai įsteigė ten tuomet Duonelaičio vardu vadintą draugiją, kurios tradicijos tęsiamos iki šiol. Nuo 2014 metų draugija kartu su Kultūros ministerija ir Rašytojų sąjunga labiausiai Mažosios Lietuvos kraštui nusipelniusiems žmonėms teikia K. Donelaičio medalius “Širdings brolau”.  

Medalį atsiėmusi prof. D. Kiseliūnaitė dėkojo už jos ilgametės veiklos įvertinimą, kalbėjo apie tai, kad dabar kai vyksta Rusijos ir Ukrainos karas jai labai neramu dėl to, koks likimas laukia Karaliaučiaus krašte esančių lietuviškų paminklų ir objektų, kaip bus su K. Donelaičio muziejumi Tolminkiemyje, su kitais dalykais. Ji savo pasisakymą baigė eilutėmis iš K. Donelaičio poemos “Metai” ir ragino dėti visas pastangas, kad mūsų tautos šviesuolių atminimas tame krašte būtų gyvas ir išsaugotas.    

Plačiau susipažinti su prof. D. Kiseliūnaitės darbais ir jos mintimis galima naujausiame, praėjusių metų žurnalo “Donelaičio žemė” numeryje, kur yra spausdinamas išsamus interviu su ja.   

 

Algis Vaškevičius

Autoriaus nuotrauka

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt