Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Spaudos, radijo ir televizijos fondas rėmimo skyrė paramą „Donelaičio žemės“ žurnalo leidimui
2019-01-15

Spaudos, radijo ir televizijos fondas (SRTRF) skyrė 5 tūkstančių eurų paramą žurnalui „Donelaičio žemė“ 2019 metais leisti. Praėjusiais ir 2017 metais ši parama buvo didesnė – po 7 tūkstančius eurų.

Nepaisant sumažėjusios paramos, žurnalas ir toliau kas ketvirtį lankys mūsų skaitytojus. Taip pat 139 egzemplioriai kiekvieno žurnalo numerio yra užprenumeruoti šalies bibliotekoms, kur bus galima ir toliau rasti „Donelaičio žemę“.

Per pastaruosius 5 metus Fondui skiriami asignavimai nesikeitė. Šiais metais projektams skirta 2 578 000 eurų, tiek pat kiek ir praėjusiais metais. Konkursui buvo pateikta 441 paraiška. Iš Fondo prašoma suma – 6 805 069 EUR. Kiekvienos programos paraiškos buvo vertinamos ekspertų grupių, kurias sudarė po penkis ekspertus – patyrusių žurnalistų, mokslininkų, meno ir kultūros profesionalų. Atsižvelgdama į ekspertų išvadas ir siūlymus, galutinį sprendimą priėmė septynių asmenų Fondo taryba, vertindama projektų originalumą, aktualumą, profesionalumą bei visuomenės informavimo priemonių sąžiningą konkurenciją.

Fondo Tarybos sprendimu parama suteikta 305 projektams, t.y. 69 proc. nuo visų teiktų  projektų. 52 leidiniai, kuriuose bus vykdomi valstybės paramą gavę projektai, vadovaujantis Bendrųjų konkurso nuostatų 57 str., užprenumeruoti šalies viešosioms bibliotekoms.

 

SRTRF ir www.donelaitis.info informacijaPasirodė ketvirtasis 2018 metų „Donelaičio žemės“ žurnalo numeris
2018-12-31

Paskutinėmis 2018 metų dienomis skaitytojus pasiekė naujas, ketvirtasis tų metų "Donelaičio žemės" žurnalo numeris. Jame rašoma apie neseniai Marijampolėje surengtus tarptautinę konferenciją-skaitymus „Mažosios Lietuvos asmenybių įtaka lietuvių tautinei savimonei: nuo Kanto ir Donelaičio iki Jankaus ir Vydūno“, kurioje dalyvavo ir pranešimus skaitė garbūs svečiai – filosofas, buvęs Lietuvos kultūros atašė Karaliaučiuje dr. Arvydas Juozaitis, kultūrininkas ir visuomenės veikėjas dr. Darius Kuolys, evangelikų-liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis ir kiti.

Skaitytojai naujajame numeryje ras pasakojimą apie neseniai darbą pradėjusią naują Lietuvos konsulato Tilžėje (Sovetske) vadovę, įgaliotąją ministrę Daivą Mockuvienę. Ji papasakojo apie darbus, kuriuos jau pavyko nuveikti per kelis mėnesius ir pasidalino ateities planais.

Čia taip pat rasite pokalbį su dar viena K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ laureate režisiere Virginija Samuoliene, pavadintą „Didžiuokimės K.Donelaičiu ir pasistenkime dėl jo...“ Už aktyvų lietuviško rašytinio ir istorinio paveldo plėtojimą, spektaklio „Giesmė“ pastatymą ir jo rodymo bei vakaronių organizavimą apdovanota V.Samuolienė įdomiai ir jautriai pasakoja apie tai, kaip pati atrado K.Donelaitį  ir ką jai reiškia Mažoji Lietuva.

Kaune įsikūrusio Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė naujajame žurnale rašo apie šiame muziejuje vykusią tarptautinę parodą „Kalbos ir literatūros keliais“, kuri buvo skirta K.Donelaičio „Metų“ leidimo 200-osioms metinėms. Parodą surengė ir pristatė net šeši penkių šalių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos muziejai.

Skaitykite plačiau...


Gera gyventi bendrystėje
2018-12-10

Rudenėjančią popietę į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteką rinkosi Šiauliuose registruotų  tautinių mažumų atstovai. Juos sukvietė Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyrius ir  Šiaulių apskrities P.Višinskio biblioteka.

Sukviesti tautinių mažumų atstovus buvo sudėtinga, nes kai kurie iš jų klausė, kodėl  K.Donelaičio draugija tokią popietę  nori organizuoti? Jiems buvo paaiškinta, kad renginį ves aktorius, pranešimą skaitys profesorė, kad bus kuriamas filmas (filmas sukurtas ir patalpintas Youtube svetainėje Steponas Kubeckas fil. Nr.453).  Mes jau 2014 m. jubiliejiniame K.Donelaičio renginyje skaitėme jo kūrybą šešiomis kalbomis. Tada prasidėjo mūsų bendravimas.

Susirinkusius konferencijų salėje eilėmis pasveikino aktorius Vladas Baranauskas ir suteikė žodį šių eilučių autoriui.  K.Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus vardu pasveikinau visus susirinkusius, pasidžiaugiau, kad pagaliau esame kartu, išreiškiau pagarbą tautoms, esančioms toli nuo protėvių žemės, bet išlaikiusioms savo kalbą, kultūrą, papročius, tikėjimą, savo tapatybę, tautoms, turinčioms savo „stuburą“. Nuo seno Lietuvoje gyvenusios tautos sutarė, bendravo, papildydamos vienos kitų kultūras, ir taip pasaulis tampa įdomesnis, įvairiapusiškesnis.

Profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė savo pranešime kalbėjo: „Renginys yra gilus, prasmingas ir reikalingas, sukviečiantis tautų žmones į vieną būrį. Biblioteka yra gera vieta tokiam renginiui, nes jos fonduose saugomos visų tautų knygos, visų tautų  ir žmonijos išmintis. Kiekvienos tautos kalba įdomi savo skirtingunu ir įvairove. Mes su studentais lyginame tautų literatūrą. Pasirodo, vaikšto tos pačios idėjos, mąsto taip pat, yra ir skirtumų, nes visas pasaulio grožis yra jo įvairovėje. 
Tautos atsiveria per kultūrą, per žmones“. 
Skaitykite plačiau...


Tilžės akto 100-mečio minėjimas Vilniuje
2018-11-20

Kristijono Donelaičio draugija, Mažosios Lietuvos reikalų taryba, Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija bei Rašytojų klubas lapkričio 30 d. 16 val. maloniai kviečia į  Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 100-mečio iškilmingą minėjimą, kuris vyks Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius).

Minėjimo metu pranešimus skaitys Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas Vytautas Šilas, istorikas dr. Algimantas Liekis, Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius. Bus įteikiami šių metų Kristijono Donelaičio medaliai "Širdings brolau...",  vyks koncertas, kuriame dalyvaus Vilniaus mokytojų namų liaudiškos muzikos ansamblis "Kankleliai" ir Balio Dvariono muzikos mokyklos vokalo klasės jaunieji atlikėjai, taip pat akordeonininkas Ugnius Petrauskas.. Renginį ves Birutė Kurgonienė.

Susirinkime į šį minėjimą kuo gausiau ir tuo pačiu parodykime, kokie svarbūs mums buvo ir yra Mažoji Lietuva bei Tilžės aktas.

Organizatoriai

 Konferencija "Iš praeities į ateitį Vydūno idėjų šviesoje"
2018-11-13

Š. m. lapkričio 22 dieną Marijampolės savivaldybės suaugusiųjų švietimo institucijos – Meilės Lukšienės švietimo centras, Suaugusiųjų mokymo centras, Visuomenės sveikatos biuras ir Profesinio rengimo centras  nuoširdžiai kviečia Jus į konferenciją „IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ VYDŪNO IDĖJŲ ŠVIESOJE“, skirtą 2018 m. suaugusiųjų mokymosi savaitei, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir 150-osioms Vydūno gimimo metinėms paminėti. Konferencija vyks Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5).

Konferencijos programa:

10.00 – 10.15 Konferencijos atidarymas,  muzikinis dalyvių pasveikinimas

10.15 – 11.30 „Iš praeities į ateitį Vydūno idėjų šviesoje“

Pranešimai:

•„Išvyskime Vydūną“, E. Sėdaitienė, Marijampolės profesinio rengimo centro istorijos mokytoja metodininkė

•,,Vydūno sveikatingumo idėjos“, I. Dabušinskaitė, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

11.30 – 12.00 Literatūrinė kompozicija „Grįžtanti Vydūno išmintis“ - Vydūno mintys apie tautą, kultūrą, žmogų, šeimą ir kalbą. Atlieka Marijampolės suaugusiųjų mokymo centro mokiniai ir mokytojai

12.00 – 12.15 Sėkmės istorija „Sveika gyvensena, dvasios giedra ir neblėstantis optimizmas“ - V.Krušinskienė, Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto Fizinio aktyvumo ir kineziterapijos fakulteto seniūnė.

 

Kviečiame apsilankyti.

 

 

 Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 1 - 5 / 190

 

Sprendimas: www.arius.lt