Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Seime aptariant kultūros ir švietimo politiką žiniasklaidoje - ir apie "Donelaičio žemę"
2017-05-10

Gegužės 8 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko konferencija-diskusija „Kultūros ir švietimo politika žiniasklaidoje“. Konferencijoje buvo aptarta valstybės kultūros ir švietimo politika žiniasklaidoje, šios politikos ateities gairės. Diskusijoje dalyvavo Seimo Kultūros ir Švietimo ir mokslo komitetų atstovai, kultūros, meno ir mokslo organizacijų nariai, kultūros ir meno leidinių, kitos žiniasklaidos atstovai, prodiuseriai ir redaktoriai.

Šią konferenciją-diskusiją surengė kultūrą ir šviečiamuosus projektus žiniasklaidoje remiantis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTF), kurio veiklai šiemet sukanka 20 metų.

Seimo švietimo ir kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio vardu konferencijos dalyvius pasveikino ir įvadinį žodį tarė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša. Apžvalginį pranešimą apie SRTF veiklą perskaitė fondo direktorius Gintaras Songaila.
Skaitykite plačiau...


Marijampoliečiai Donelaičio kelyje
2017-05-04

Taip galima pavadinti Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos siekį nors kartą metuose organizuoti reikšmingesnį renginį, skirtą miesto visuomenei, projekto (finansavo Marijampolės savivaldybės administracija) partneriams ir svečiams.  Todėl balandžio 28 d., penktadienį, Marijampolės savivaldybės Tarybos posėdžių salėje į tarptautinę konferenciją „Skaitymai: Mažajai Lietuvai ir Kristijonui Donelaičiui“ susirinko gausus būrys marijampoliečių ir svečių. Tai mokslininkai Daiva ir Sigitas Narbutai iš Vilniaus, lektoriai iš Kauno, Druskininkų, dvi delegacijos iš Karaliaučiaus srities: Įsruties (Černiachovsko) pedagoginio instituto studentai ir dėstytojos bei Stalupėnų (Nesterovo) kultūros, švietimo darbuotojai. Visų Draugijos renginių tikslas – tęsti švietėjišką misiją, skleisti žinią apie lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio kūrybą, apie Mažosios Lietuvos reikšmę didžiosios Lietuvos kultūrai, švietimui ir menui.
Skaitykite plačiau...


Mažosios Lietuvos vaizdai Dusetų dailės galerijoje
2017-05-03

Iki gegužės 15 dienos Zarasų rajone esančioje Dusetų dailės galerijoje veikia fotografo Valentino Juraičio darbų paroda. Šioje ekspozicijoje autorius  rodo vaizdus, kurie tarpusavyje kažkuo susiję – gal juos vienija etnografija, socialinis gyvenimas. Tačiau pasakojimai  apie prūsų Lietuvą (Mažają Lietuvą), Sūduvą, Aukštaitiją  skiriasi, nes skiriasi  geografinės, istorinės sąlygos.

Lietuviško kaimo fotografijų ciklą "Gurbšilio žmonės" V.Juraitis pradėjo kurti 1999 metais, siekdamas užfiksuoti amžių sandūrą ir pokyčius visuomenėje. Tai vietovė Vilkaviškio rajone - Gurbšilio mišką supantys kaimai, socialiniai portretai ir etnografiški vaizdai. Fotografijose autorius nesiekia vizualiai išryškinti, sąmoningai išaukštinti žmogaus. Pastarasis dažniausiai yra natūrali kraštovaizdžio dalis, tyliai įsiliejanti į bendrą kūrinio kompoziciją. Atrodo, kad fotografijomis norima pasakyti, kad žmogaus aplinka ne mažiau svarbi, nei pats žmogus, kad jis – tik viena iš pasaulio sudedamųjų dalių.
Skaitykite plačiau...


Pokalbis su K.Donelaičio draugijos pirmininku apie K.Donelaitį ir Karaliaučiaus kraštą
2017-04-27

Klaipėdoje leidžiamas laikraštis "Vakarų ekspresas" balandžio 22 dieną išspausdino išsamų interviu su K.Donelaičio draugijos pirmininku Gintaru Skamaročiumi. Straipsnyje kalbama ir apie draugijos veiklą, ir apie žurnalo "Donelaičio žemė" leidimą, ir apie lietuviškąjį švietimą Karaliaučiaus krašte. Straipsnis gausiai iliustruotas nuotraukomis.

Visą šį interviu galima paskaityti čia:Kviečiame į Kristijono Donelaičio skaitymus
2017-04-18

Balandžio 28-ąją Marijampolėje rengiami Skaitymai, skirti Mažajai Lietuvai ir Kristijonui Donelaičiui.

Renginys prasidės 14.30 val. atminties pamaldomis evangelikų liuteronų bažnyčioje. Po to K.Donelaičio atminimas bus pagerbtas prie jo paminklo. 

16 val. Marijampolės kultūros centro mažojoje salėje vyks konferencija ir "Pavasario linksmybių" skaitymai devyniomis pasaulio kalbomis. Renginio svečiai - Įsruties (Černiachovsko) pedagoginio instituto studentai ir dėstytojai, Stalupėnų (Nesterovo) kultūros ir švietimo darbuotojų delegacija, Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksejus Bartnikas, Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, kunigas docentas habil. dr. Darius Petkūnas.

Renginio metu koncertuos Jurbarko senovinės muzikos ansamblis "Tocco musicale" ir ansamblis "Marijampolės kanklinykai", pasirodys skaitovai.

Balandžio 29-ąją 9 valandą iš Kultūros centro aikštelės rengiama išvyka į Vištyčio piliakalnius "Žvilgsnis į Rytprūsius nuo Vištyčio kalvų".  

Organizatoriai kviečia dalyvauti šiuose renginiuose.Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 6 - 10 / 172

 

Sprendimas: www.arius.lt