Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Bendradarbiavimas abipus sienos, programos ir likimai
2022-03-31

Nuo maždaug 2000 m. Lietuva ir Karaliaučiaus kraštas (Rusijos Federacija) turėjo galimybę bendradarbiavimo spartinimui ir pasienio regionų vystymui gauti TACIS, Kaimynystės ir kitų Lietuvos bei Europos Sąjungos bendradarbiavimo programų lėšų.

Per du dešimtmečius abejuose kraštuose įgyvendinta kelios dešimtys bendrų projektų už kelias dešimtis milijonų eurų, tame tarpe kultūros, švietimo, turizmo, verslo, pasienio infrastruktūros, aplinkosaugos ir kitose srityse.

Daug žadėjo Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto (Rusijos Federacijos) 2014-2020 bendradarbiavimo programa, jai aptarinėtos pasienio regiono įstaigų iniciatyvos, pateiktos bei finansavimui patvirtintos paraiškos. 2019 m. pradėti įgyvendinti pirmieji 12 projektų. 2020 ir 2021 m. dar po 12 naujų projektų, viso 36 keletos sričių projektai, iš jų pusė – kultūros mainų ir paveldo apsaugos bei pritaikymo turizmo plėtrai.

Skaitykite plačiau...


Parama žurnalui "Donelaičio žemė" ir svetainei
2022-02-01

Gerbiami “Donelaičio žemė” skaitytojai,

Maloniai pranešame, kad po derybų su AB Lietuvos paštas, iki vasario 21 d. dar galite užsiprenumeruoti K.Donelaičio draugijos leidžiamo žurnalo “Donelaičio žemė” 2022 metų visų 4 ketvirčių numerius. Prenumeruoti galite pašto skyriuose gyvai arba interneto svetainėje adresu http://prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx .

Šios svetainės langelyje “Paieška pagal pavadinimą” pasirinkti leidinį Donelaičio žemė, spauskite „tęsti“, užpildykite savo duomenis, spauskite „tęsti“, vėliau laukelyje „keliems mėn.“ - pasirinkite 10 mėn.; dar kartą „tęsti“, ir toliau taip pat sekti sistemos laukelių klausimus ir juos tinkamai užpildyti bei per elektroninę bankininkystę apmokėti. 

Žurnalą taip pat galima prenumeruoti pašto skyriuose. Po vasario 21 d. bus galima prenumeruoti tik š.m. II-IV žurnalo numerius. 
 
Iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, projekto "Lietuva abipus sienos" (4 ketvirtinių žurnalo numerių parengimui ir leidybai) 2022 metams gauname apie 25% reikalingos sumos (viso 2000 Eur). Mažesnė parama ir bragstančios paslaugos sąlygojo leidinio tiražo mažinimą. Ieškome papildomų rėmėjų. 
Skaitykite plačiau...


Įteikti K.Donelaičio medaliai "Širdings brolau..."
2021-12-01

Vakar Vilniuje, LR Seimo lankytojų centre surengtas Tilžės akto 103-ųjų ir Kristijono Donelaičio draugijos 100-ųjų metinių minėjimas. Jo metu  pagerbti šių metų K.Donelaičio medalio "Širdings brolau..." laureatai.

Jais tapo: Ona Aleknavičienė už ilgametį Jono Bretkūno, Kristijono Donelaičio, Liudviko Martyno Gedimino Rėzos, Povilo Ruigio ir kitų Mažosios Lietuvos asmenybių gyvenimo bei jų kūrybos nagrinėjimą ir populiarinimą, mokslinius darbus, kūrybą, straipsnius spaudoje; Vaidas Šeferis už lietuvių kalbos ir kultūros populiarinimą, Kristijono Donelaičio kūrybos nagrinėjimą ir atminties puoselėjimą, raštų ir kitų leidinių rengimą, kūrybą, straipsnius spaudoje; Loreta Makaraitytė – Litvinova už ilgametį lietuvių kalbos ir etnokultūros mokymą, kalbos bei kultūros populiarinimą Karaliaučiaus krašte, ypač tarp vaikų ir jaunimo, vadovavimą folkloro ansambliui „Beržynėlis“, tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo skatinimą bei Sigitas Birgelis už ilgametį lietuvių kalbos ir kultūros tyrinėjimą, įamžinimą, lietuvių kultūrinę ir kūrybinę veiklą Suvalkų krašte ir už jo ribų, „Poezijos pavasario“ organizavimus Punske, žurnalo „Aušra“ ir kitų leidinių leidybą.

Apie renginį, kurio metu buvo perskaityti keli įdomūs pranešimai, skambėjo kanklių muzika ir Mažosios Lietuvos dainos, bus rašoma gruodžio mėnesio žurnalo "Donelaičio žemė" numeryje. 

Nuotraukoje - šių metų K.Donelaičio medalis "Širdings brolau..." įteiktas ir dr. Onai Aleknavičienei, kuri tiria XVI a. – XVIII a. Mažosios Lietuvos raštiją, rašomosios lietuvių kalbos ir knygos istoriją. Lietuvių kalbos institutas 2021 m. ją delegavo į Martyno Mažvydo biografijos tyrimo iniciatyvinę grupę.

www.donelaitis.info nuotrauka ir informacija 
 


Vilniuje - Kristijono Donelaičio draugijos 100-mečio ir Tilžės akto 103-ųjų metinių minėjimas
2021-11-24

2021 m. lapkričio 30 dieną, 15 valandą kviečiame į Kristijono Donelaičio draugijos įkūrimo 100-mečio ir Mažosios Lietuvos Tautinės Tarybos (Tilžės) Akto 103-ųjų metinių iškilmingą minėjimą, kuris vyks Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius).

Šio renginio metu paminėsime Kristijono Donelaičio draugijos įkūrimo 100-metį ir Mažosios Lietuvos Tautinės Tarybos (Tilžės) Akto 103-ąsias metines, išklausysime vertingus pranešimus.
Taip pat įteiksime K. Donelaičio medalius "Širdings brolau" ir klausysimės Mažosios Lietuvos dainų, kurias dainuos dr. Dalia Vaicenavičienė.
Pabūkime kartu - laukiame jūsų visų šios mums labai svarbios dienos paminėjime.

Renginio organizatoriai:
Kristijono Donelaičio draugija ir
Mažosios Lietuvos reikalų taryba 


K.Donelaičio ir Vėliavos diena -- sausio 1-oji arba šventė visai Lietuvai
2021-11-09

Žinia, Kristijono Donelaičio gimtadienio minėjimo sumanytojai – klaipėdiečiai fotožurnalistas, publicistas, miesto garbės pilietis Bernardas Aleknavičius (1930–2020) ir pedagogas, politikas Romualdas Ignas Bloškys (1936 – 2013). Pirmą kartą į susitikimą 1990 m. atėjo vos 17 žmonių, o 2019 m. sausio 1 d. paskutinį kartą į susirinkusius kreipėsi vienas iš sumanytojų B. Aleknavičius...

Dabar kasmet pasitikę naujuosius Viešpaties metu vis didesniu būriu klaipėdiečiai mielai susirenka į Kristijono Donelaičio aikštę Klaipėdoje. Šiuo pavyzdžiu jau seka ir Marijampolėje veikiančios K. Donelaičio draugijos nariai – čia gyvena draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, „Donelaičio žemės“ žurnalo redaktorius Algis Vaškevičius, o prie liuteronų bažnyčios 2014 m. yra atidengtas poeto ir kunigo skulptūrinis biustas, kurio skulptorius – Kalvarijos apylinkėse gyvenantis Zigmas Buterlevičius. Gimtadienis minimas ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje – K. Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus nariai, profesūra, studentai, miestiečiai susirenka į poeto gimtadienio atminimo popietę Kristijono Donelaičio auditorijoje. Žinia, jubiliejinių K. Donelaičio 2014 metų sausio 2-oji buvo paminėta ir Tolminkiemyje – dalyvavo keliauninkai iš Marijampolės.

Klaipėdoje pirmuoju kalbėtoju pastaraisiais metais būna evangelikų liuteronų parapijos klebonas Reinholdas Moras. Jis – lietuvių literatūros klasiko kolega jis, kaip ir dera dvasininkui, ragina nepamiršti Dievo, draugiškumo, bendrystės ir atjautos vienas kitam. Kunigo pasveikinimas naujųjų metų proga būna ir prasmingas, ir šviesus. Prie mikrofono vienas po kito eina garbūs klaipėdiečiai, eiles skaitė ir Vytauto Didžiojo gimnazijos, anksčiau vadintos K. Donelaičio vardu, gimnazistai. Daugelis mini išskirtinius literatūros pradininko ir klasiko asmenybės bei kūrybos bruožus. Politikai dalija pažadus, o žmogus iš liaudies paprašė miesto vadovus tamsiuoju paros metu apšviesti skverą ir paminklą.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 6 - 10 / 286

 

Sprendimas: www.arius.lt