Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Prasidėjusiems Vydūno metams - pašto ženklas ir vokas
2018-01-15

2018-ieji yra Vydūno (1868-1953) metai – kovo 22-ąją sukaks 15 metų nuo jo gimimo. Ilgametis Vydūno draugijos vadovas ir garbės pirmininkas Vacys Bagdonavičius informavo apie pirmąjį šių metų akcentą – sausio 8 dieną Lietuvos susisiekimo ministerijos komisija patvirtino dailininko Mikalojaus Vilučio sukurtą pašto ženklą ir voką, skirtą Vydūno jubiliejui. Visus šiuos metus vyks daug renginių, skirtų filosofui, rašytojui, kultūros veikėjui Vydūnui, apie kuriuos mūsų skaitytojus būtinai informuosime ir šioje svetainėje.

 

www.donelaitis.info informacija   

 Pristatoma knyga apie Ievą Simonaitytę
2018-01-15

2018 m. sausio 18 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedmino pr. 3, Vilnius) vyks atsiminimų knygos „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ (2017) sutiktuvės. Parengė Domas Kaunas, dailininkas profesorius Alfonsas Žvilius.

Renginio vedėjas Vilniaus universiteto profesorius ARVYDAS PACEVIČIUS

Pranešėjai:

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė docentė SILVA POCYTĖ

Vilniaus universiteto profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė – akademikė VIKTORIJA DAUJOTYTĖ-PAKERIENĖ

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja SOLVEIGA DAUGIRDAITĖ

knygos sudarytojas Vilniaus universiteto profesorius ir Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys – akademikas DOMAS KAUNAS

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 

RengėjaiPaskutinysis 2017 metų "Donelaičio žemės" numeris
2018-01-03

Tik ką išleidome naują, jau paskutinį 2017 metų ketvirtąjį "Donelaičio žemės" žurnalo numerį. Jis pradedamas žurnalo redaktoriaus Algio Vaškevičiaus straipsniu „25-eri „Donelaičio žemės“ metai“ – neseniai sukako lygiai 25 metai nuo pirmojo laikraščio „Donelaičio žemė“ numerio pasirodymo. Straipsnyje prisimenama jo leidimo istorija, dėkojama talkininkams, kurių dėka per tą ketvirtį amžiaus pasirodė 221 leidinio numeris.
Taip pat žurnale rašoma apie lapkričio 30-ąją jau antrą kartą Lietuvos rašytojų sąjungos klubo salėje  surengtą Mažosios Lietuvos Tautinės Tarybos (Tilžės) akto pasirašymo 99–ųjų metinių šventę, jos metu skaitytus pranešimus, taip pat apdovanojimus K.Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. 
 
2017-aisiais minėtiems Lietuvių kalbos kultūros metams skirtas Marijampolės kolegijos dėstytojos Valės Sorokaitės ir lietuvių kalbos mokytojos Onos Druseikaitės-Ruževičiūtės rašinys „Prie lietuvių kalbos kultūros ištakų“, kuriame daug dėmesio skiriama Mažosios Lietuvos raštijos kūrėjų pastangoms klojant bendrinės lietuvių kalbos pamatus.
 
Apie Pilkalnio (Dobrovolsko) miestelyje surengtą jau 18-ąją tradicinę lietuvių kalbos šventę rašo šios šventės organizacinio komiteto narys Aleksejus Bartnikas, apie Pilkalnio lietuvių kalbos ir etnokultūros moksleivių įsimintinas keliones po Lietuvą – mokytoja, ansamblio „Malūnėlis“ vadovė Alma Balaikaitė-Janvariova.
Skaitykite plačiau...


M.L.Rėzos gimimo sukakties ir jo vardo premijos įteikimo iškilmės
2018-01-03

Organizatoriai kviečia į Juodkrantę, kur vėl bus minimas M.L.Rėzos gimtadienis bei įteikiama jo vardo kultūros ir meno premija:Paminėtas 304-asis K.Donelaičio gimtadienis
2018-01-03

Sausio 1-ąją Kristijonui Donelaičiui sukako 304 metai. Ši sukaktis buvo paminėta keliose vietose ir Lietuvoje, ir jo gimtajme krašte, Mažojoje Lietuvoje.

Sausio 1-osios pavakare Marijampolėje, prie paminklo "Metų" autoriui susirinko grupelė marijampoliečių, kurie čia uždegė žvakes ir paminėjo K.Donelaičio gimtadienį bei aptarė, kaip sukaktis bus minima sausio 2-ąją K.Donelaičio memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje. Apie šį paminėjimą plačiau bus galima paskaityti kitame straipsnyje.

Tradiciškai nemažas būrys žmonių paminėjo ir K.Donelaičio gimtadienį Klaipėdoje, kur pliaupiant lietui prie K.Donelaičio paminklo susirinko per penkiasdešimt žmonių. Plačiau apie šį paminėjimą Klaipėdoje galima paskaityuti čia: 

www.donelaitis.info informacijaPirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 175

 

Sprendimas: www.arius.lt