Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Apdovanojimas „Donelaičio žemės“ redkolegijos nariui dr. Algirdui Matulevičiui
2019-07-02

Žurnalo „Donelaičio žemė“ redakcinės kolegijos nariui, daugelio straipsnių šiame leidinyje autoriui, žymiam Mažosios Lietuvos tyrėjui dr. Algirdui Matulevičiui Lietuvos žurnalistų sąjungos 90-mečio proga Teatro sąjungoje Vilniuje įteiktas medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“.

A.Matulevičius gimė 1939 m. sausio 10 d. kunigaikščių Giedraičių tėvonijoje Giedraičiuose. Jo motina Veronika Vaščiūnaitė-Matulevičienė, kaip ir tėvas Antanas Matulevičius su  savo tėvais nuo XIX a. pabaigos gyveno Vilniuje. Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą jie vėliau pasitraukė į laisvą Lietuvą ir ten vedė.

Tėvas  XX a. I pusėje dalyvavo Vilniaus lietuvių politinėje ir visuomeninėje veikloje: „Draugijoje nuo karo nukentėjusiems šelpti“, „Ryto“ draugijoje (rūpinosi švietimu), „Žiburėlyje“. Tėvai aukojo lėšų  Lietuvos valstybei, kariuomenei , lietuviškoms mokykloms kurti ir stiprinti, Vilniaus kraštui vaduoti. Jie klausėsi  dr. Jono Basanavičiaus ir kitų tautinio sąjūdžio veikėjų kalbų, bendravo ir su Vilniaus krašto veikėjais Šlapeliais, Valeikomis, platino socialdemokratinę spaudą. Tėvas mirė, kai Algirdui buvo 4,5 metų, jo motinai teko daug vargti ir kentėti. A.Matulevičiaus ir seneliai, ir tėvai  buvo išsilavinę, mokėjo trimis kalbomis skaityti ir rašyti.

Skaitykite plačiau...


Į Karaliaučiaus kraštą - su nemokama viza
2019-07-01

Nuo liepos 1-osios lietuviams, įvažiuojantiems į Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritį, elektroninės vizos yra nemokamos. Regiono turizmo centras paskelbė taisykles, pagal kurias bus išduodami leidimai. Nemokamai atvykėliams bus duodama tik elektroninė viza. Norint ją gauti, reikia užpildyti prašymo formą Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Tą padaryti reikės likus mažiausiai keturioms dienoms iki planuojamos atvykimo dienos. Pildant formą reikės įkelti ir savo nuotrauką. Formą galima pildyti nuo liepos 1-osios adresu https://evisa.kdmid.ru/en-US/Home/Index.

Kai vizos prašymo forma bus patikrinta, duomenys bus persiųsti į pasienio kontrolės punktus. Ne vėliau nei per keturias dienas po prašymo pateikimo apie elektroninės vizos gavimą bus pranešta ir prašytojui. Informacija bus skelbiama internetiniame puslapyje. Vizos prašantis užsienio pilietis gaus identifikacijos numerį, kurį kartu su asmens dokumentu turės parodyti kirsdamas sieną. Taisyklėse primenama, kad įvažiuojantys į Kaliningrado sritį užsienio piliečiai turi turėti medicinos draudimą, taip pat kelionės bilietus (arba patvirtinimą apie jų įsigijimą) atgal iš Rusijos Federacijos. Pastaroji sąlyga galioja atvykstant jūros arba oro transportu. Jeigu vykstate automobiliu, dviračiu ar net pėsti – grįžimo bilietų, žinoma, nereikia.

Pažymima, kad gavęs elektroninę vizą į Kaliningrado sritį, užsienio pilietis Rusiją turi palikti taip pat iš Kaliningrado srities teritorijos. Elektroninė viza galios 30 dienų, Kaliningrado srityje bus galima išbūti iki 8 dienų. Viza bus duodama nemokamai, nebus ir konsulinio mokesčio.

Kviečiame visus, kam svarbus šis kraštas, kas nori aplankyti Kristijono Donelaičio memorialinį muziejų Tolminkiemyje, su Vydūnu, Martynu Mažvydu ir daugybe kitų svarbių asmenybių susijusias vietas pasinaudoti šia galimybe.

 

 

www.donelaitis.info informacija

 

 

 Sutvarkyta Martyno Mažvydo atminimo vieta Ragainėje
2019-07-01

Gegužės pabaigoje Lietuvos Respublikos konsulato Tilžėje (Sovetske) darbuotojai kartu su Ragainės lietuvių bendruomenės nariais surengė talką Ragainėje, prie M. Mažvydo atminimo įamžinimo vietos. Čia šalia bažnyčios esančiame plote atnaujinti gėlynai ir želdiniai, pasodintos naujos gėlės.

Į Ragainės parapiją M. Mažvydas atvyko 1549 m. ir čia tarnavo iki pat savo mirties. 1563 m. gegužės 21 d. miręs M. Mažvydas buvo palaidotas Ragainės liuteronų evangelikų bažnyčioje.

 

LR konsulato Tilžėje informacija ir nuotrauka.Kviečiame į renginį, skirtą Liudvikui Rėzai
2019-06-05

Birželio 7 d., penktadienį, 18 val. kviečiame visus į Martyno Liudviko Rėzos 243-ųjų gimimo metinių minėjimą, kuris vyks Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Renginio metu M. L. Rėzos kūrybos bei veiklos tyrinėtoja, jo „Raštų“ rengėja, literatūros istorikė ir tekstologė humanitarinių mokslų dr. Liucija Citavičiūtė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) pristatys M.L.Rėzos raštus, folkloro ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Ramunė Pečiukonytė) atliks programą „Esu kilęs iš lietuvių giminės“.

Renginį organizuoja Liudviko Rėzos kultūros centras. Daugiau informacijos – www.lrezoskc.ltKviečia Vaikų knygos šventė
2019-05-20

2019 m. gegužės 24 d. 13 val. Anzelmo Matučio gimtinėje Zomčinėje, Igliaukos sen.,  Marijampolės savivaldybė vyks tarptautinio poezijos pavasario festivalis - XXIV Vaikų knygos šventė  „Moksleivių kūryba.  Pasitinkant Vietovardžių metus“. Šventės programoje: Tarptautinio poezijos pavasario festivalio – konkurso laureatų paskelbimas, apdovanojimas, vaikų piešinių paroda, rašytojų, poetų kuriančių vaikams skaitymai, pasisakymai, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleivių programa. Piešinius šiam konkursui atsiuntė ir Karaliaučiaus krašto vaikai.

Festivalio svečiai, konkurso dalyviai: Vidugirių pagrindinė mokykla (Punsko valsčius, Lenkija) Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kauno m. ir Kauno raj. mokyklų moksleiviai, Sigitos šeimyna. Svečiuosis poetai, rašytojai: Laimonas Inis, Zita Gaižauskaitė, Zenė Sadauskaitė, Stanislovas Abromavičius, Alfas Pakėnas, Jurgis Montvila, Irena Makauskienė, Ramutė Bidvienė, Vida Bubnienė, Jūratė Jankauskienė ir kiti. Šventės organizatoriai - Pasaulio lietuvių centras, XXVII knygos mėgėjų draugija, LUMA kviečia visus dalyvauti. Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 242

 

Sprendimas: www.arius.lt