Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

A.Baranausko gimimo metinių minėjimas ir K.Donelaičio draugijos pristatymas Seinuose
2020-01-13

Sausio 17 dieną sukanka 185-eri metai nuo poeto, "Anykščių šilelio" autoriaus Antano Baranausko gimimo. Ta proga vyskupo A.Baranausko fondas "Lietuvių namai" Seinuose ir Kristijono Donelaičio draugija kviečia į Seinus, kur vyks poeto paminėjimo renginys. Jo metu padėsime gėles prie poeto paminklo šalia Seinų bazilikos, aplankysime jo kapą šioje bazilikoje. Po to Lietuvių namuose pasitarsime dėl didesnio renginio šių metų pavasarį, kurio metu paminėsime ir A.Baranauską, ir K.Donelaitį. Abu jie buvo poetai, daug rašė apie gamtą, abu buvo ir dvasininkai. Šįkart susitikimo Lietuvių namuose metu taip pat plačiau bus pristatoma Kristijono Donelaičio draugija bei jos leidžiamas žurnalas "Donelaičio žemė". Laukiame jūsų.Donelaičių giminės genealoginio medžio pristatymas
2020-01-09

Sausio 23 dieną 17 valandą Marijampolės P.Kriaučiūnio viešojoje bibliotekoje - renginys "Poeto ... ir mūsų šaknys", kurio metu vyks leidinio "Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 m." sutiktuvės. Renginyje dalyvaus jo leidėjas, kraštotyrininkas Valentinas Juraitis, K.Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, Marijampolės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Vaidas Klesevičius, Marijampolės apskrities archyvo direktorius Rimvydas Urbonavičius, studentas Jokūbas Danilaitis, Kybartų K.Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Nijolė Černauskienė  ir kiti svečiai, bus ir muzikinė programa. Renginio vedėja - Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė.

www.donelaitis.info informacija

   Sausio 1-ąją, K.Donelaičio gimimo dieną kviečiame prie jo paminklo
2019-12-30

Sausio 1-ąją minimas Kristijono Donelaičio gimtadienis - sukanka 306 metai nuo jo gimimo. Kviečiame visus, kam brangus jo ir Mažosios Lietuvos atminimas trečiadienį, pirmąją Naujųjų metų dieną 12 valandą ateiti prie K.Donelaičio paminklo šalia Marijampolės evangelikų-liuteronų bažnyčios ir pagerbti Poeto atminimą uždegant žvakelę. Čia jau galėsite gauti ir naujausią, tik ką iš spaustuvės parvežtą žurnalo „Donelaičio žemė“ 2019 metų gruodžio mėnesio numerį. Po renginio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius pavaišins visus puodeliu kavos ar arbatos. Tądien tradiciškai K.Donelaičio pagerbimo renginys taip pat 12 valandą vyks ir Klaipėdoje, prie jo paminklo – čia renkamasi kasmet sausio 1-ąją jau nuo 1989-ųjų metų.

www.donelaitis.info informacijaIšleidžiamas naujas, paskutinis šių metų "Donelaičio žemės" numeris
2019-12-23

Jau pirmosiomis naujųjų metų dienomis skaitytojus pasieks ketvirtasis šių metų „Donelaičio žemės“ numeris. Jame kaip visada skaitytojai ras nuolatines rubrikas „Aktualijos“, „Karaliaučiaus kraštas“, „K.Donelaitis“, „Naujos knygos“, taip pat lietuvių kalbos pamokėles.

Skaitytojai galės susipažinti su klausimais ir sprendimais, kurie buvo svarstomi K.Donelaičio draugijos susirinkime, vykusiame 2019 metų lapkričio 29 dieną Vilniuje, Lietuvos respublikos Seimo lankytojų centre. Šiame susirinkime dalyvavo apie 30 draugijos narių iš Marijampolės, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio bei kitų Lietuvos miestų.

Kita žurnalo publikacija – apie po minėto susirinkimo ten pat surengtą mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 101-ųjų metinių minėjimą bei K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ įteikimą. Įdomius ir vertingus pranešimus šiame minėjime skaitė profesorius, habilituotas daktaras Domas Kaunas („Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“), profesorė, habilituota daktarė Dalia Dilytė-Staškevičienė („Kristijonas Donelaitis šiandien“) ir daktarė docentė Žavinta Sidabraitė, kurios pranešimo tema buvo „Kristijonas Gotlybas Milkus: neatsakyti klausimai“.

K.Donelaičio medaliai „Širdings brolau“ šiemet buvo įteikti jau minėtai D.Dilytei-Staškevičienei, taip pat Almai Balaikaitei-Janvariovai. Dar viena nominantė Elena Galdikienė renginyje Vilniuje nedalyvavo, medalis jai buvo įteiktas tarptautinės konferencijos metu Marijampolėje gruodžio 13 dieną.

Žurnale taip pat spausdinamas mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininko Vytauto Šilo straipsnis „Testamentinė Tilžės akto esmė“. Beje, ši organizacija gruodžio 20 dieną minėjo savo įkūrimo 30-ąsias metines – plačiau apie tai bus rašoma kitame „Donelaičio žemės“ numeryje.

Skaitykite plačiau...


Kristijono Donelaičio „Metai“ – olandų kalba
2019-12-23

Džiugi naujiena – K.Donelaičio poema „Metai“ tik ką išleista Nyderlanduose olandų kalba. Tai pirmasis poemos vertimas į šią kalbą. Knygą išleido leidykla „HaEs producties“, o „Metus“ į olandų kalbą išvertė Michielis Arnoudas Coras de Vaanas. Šį vertimą finansavo Lietuvos kultūros institutas pagal Vertimų skatinimo programą. 104 puslapių knygą leidyklos puslapyje galima įsigyti už 14,95 euro.

Džiugu, kad pastaraisiais metais „Metai“ pasirodė ispanų, prancūzų, dabar ir olandų kalba. Tikimasi, kad jau po kelių mėnesių, ateinančių metų pavasarį „Metai“ pasirodys ir graikų kalba – šį vertimą planuojama pristatyti tarptautinėje Salonikų knygų parodoje, kuri rengiama jau septynioliktą kartą ir vyks šiame mieste 2020 metų gegužės 7-10 dienomis.

www.donelaitis.info informacijaPirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 258

 

Sprendimas: www.arius.lt