Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Seinuose paminėtos poeto Antano Baranausko 185-osios gimimo metinės
2020-01-20

Sausio 17 dieną sukako 185-eri metai nuo poeto, „Anykščių šilelio“ autoriaus Antano Baranausko gimimo. Ta proga Kristijono Donelaičio draugija ir Vyskupo Antano Baranausko fondas “Lietuvių namai“ Seinuose surengė šios datos paminėjimą.

Prie A.Baranausko paminklo šalia Seinų bazilikos susirinkę vietos lietuviai, taip pat svečiai iš Lietuvos kartui su Seinų kunigu Jaroslavu Kalinovskij sukalbėjo maldą, padėjo gėles, uždegė žvakutes.

Susirinkusius pasveikino Seinų „Lietuvių namų“ kultūros skyriaus vedėja Dalia Astrauskienė.

Sveikindamas susirinkusius K.Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius pabrėžė, kad ir A.Baranauską, ir K.Donelaitį jungia daug bendrų dalykų – abu jie buvo poetai, abu dvasininkai, abu daug rašė apie gamtą ir žmogų, lietuviams brangias vertybes. 

Jautriai nuskambėjo ištrauka iš A.Baranausko „Anykščių šilelio“, kurią perskaitė Seinų „Žiburio“ mokyklos moksleivė Onutė Karaneckaitė. Ištrauką iš K.Donelaičio „Metų“ prie paminklo perskaitė Punsko licėjaus absolventė, Vilniaus universiteto studentė Daiva Grigutytė.

Po to A.Baranausko atminimas pagerbtas prie jo kapo Seinų bazilikoje – čia taip pat padėtos gėlės, uždegtos žvakutės.

Skaitykite plačiau...


"Metų" vertėjas į olandų kalbą davė interviu "Donelaičio žemei"
2020-01-13

Mūsų skaitytojus jau informavome, kad praėjusių metų pabaigoje Kristijono Donelaičio "Metai" pirmą kartą buvo išversti į olandų kalbą ir išleisti Nyderlanduose. Kūrinį išvertė Šveicarijos Lozanos ir kitų universitetų dėstytojas lingvistas Michielis de Vaanas, šiam darbui paskyręs daugiau nei metus laiko. Vertėjas maloniai sutiko papasakoti, kaip jis atrado Lietuvą ir susidomėjo Kristijonu Donelaičiu, su kokiais iššūkiais ir sunkumais susidūrė versdamas "Metus", paaiškino, kodėl olandiškame vertime teko atsisakyti hegzametro ir taikyti kitus eiliavimo būdus, kodėl Kristijonas ant leidinio viršelio virto Christiaan ir daugelį kitų įdomių dalykų. Šį interviu bus galima skaityti kovo mėnesio "Donelaičio žemės" žurnalo numeryje.   A.Baranausko gimimo metinių minėjimas ir K.Donelaičio draugijos pristatymas Seinuose
2020-01-13

Sausio 17 dieną sukanka 185-eri metai nuo poeto, "Anykščių šilelio" autoriaus Antano Baranausko gimimo. Ta proga vyskupo A.Baranausko fondas "Lietuvių namai" Seinuose ir Kristijono Donelaičio draugija kviečia į Seinus, kur vyks poeto paminėjimo renginys. Jo metu padėsime gėles prie poeto paminklo šalia Seinų bazilikos, aplankysime jo kapą šioje bazilikoje. Po to Lietuvių namuose pasitarsime dėl didesnio renginio šių metų pavasarį, kurio metu paminėsime ir A.Baranauską, ir K.Donelaitį. Abu jie buvo poetai, daug rašė apie gamtą, abu buvo ir dvasininkai. Šįkart susitikimo Lietuvių namuose metu taip pat plačiau bus pristatoma Kristijono Donelaičio draugija bei jos leidžiamas žurnalas "Donelaičio žemė". Laukiame jūsų.Donelaičių giminės genealoginio medžio pristatymas
2020-01-09

Sausio 23 dieną 17 valandą Marijampolės P.Kriaučiūnio viešojoje bibliotekoje - renginys "Poeto ... ir mūsų šaknys", kurio metu vyks leidinio "Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 m." sutiktuvės. Renginyje dalyvaus jo leidėjas, kraštotyrininkas Valentinas Juraitis, K.Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, Marijampolės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Vaidas Klesevičius, Marijampolės apskrities archyvo direktorius Rimvydas Urbonavičius, studentas Jokūbas Danilaitis, Kybartų K.Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Nijolė Černauskienė  ir kiti svečiai, bus ir muzikinė programa. Renginio vedėja - Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė.

www.donelaitis.info informacija

   Sausio 1-ąją, K.Donelaičio gimimo dieną kviečiame prie jo paminklo
2019-12-30

Sausio 1-ąją minimas Kristijono Donelaičio gimtadienis - sukanka 306 metai nuo jo gimimo. Kviečiame visus, kam brangus jo ir Mažosios Lietuvos atminimas trečiadienį, pirmąją Naujųjų metų dieną 12 valandą ateiti prie K.Donelaičio paminklo šalia Marijampolės evangelikų-liuteronų bažnyčios ir pagerbti Poeto atminimą uždegant žvakelę. Čia jau galėsite gauti ir naujausią, tik ką iš spaustuvės parvežtą žurnalo „Donelaičio žemė“ 2019 metų gruodžio mėnesio numerį. Po renginio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius pavaišins visus puodeliu kavos ar arbatos. Tądien tradiciškai K.Donelaičio pagerbimo renginys taip pat 12 valandą vyks ir Klaipėdoje, prie jo paminklo – čia renkamasi kasmet sausio 1-ąją jau nuo 1989-ųjų metų.

www.donelaitis.info informacijaPirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 263

 

Sprendimas: www.arius.lt