Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Minėsime 101-ąsias Tilžės akto metines
2019-11-20

2019 m. lapkričio 29 dieną 15 valandą kviečiame į Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ųjų metinių iškilmingą minėjimą, kuris vyks Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius). Šio renginio metu paminėsime Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ąsias metines, išklausysime keletą vertingų pranešimų - prof. habil. dr. Domo Kauno - „Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“, prof. habil. dr. Dalios Dilytės-Staškevičienės - „Kristijonas Donelaitis šiandien“, dr. doc. Žavintos Sidabraitės - „Kristijonas Gotlybas Milkus: neatsakyti klausimai“. Taip pat įteiksime Kristijono Donelaičio medalius "Širdings brolau" ir klausysimės M.K.Čiurlionio menų mokyklos 5-6 klasių smuikininkų ansamblio koncerto (mokytojas Artūras Šilalė, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras).

Renginio organizatoriai – Kristijono Donelaičio draugija, Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Mažosios Lietuvos reikalų taryba.

Pabūkime kartu - laukiame jūsų visų šios mums labai svarbios dienos paminėjime.

 

 

 Kviečiame į sukakčių minėjimą Šiauliuose
2019-10-31

Maloniai kviečiame 2019 m. lapkričio 23 dieną dalyvauti šventiniame renginyje, skirtame Šiaulių Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus ir Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Bičiuliai“ ilgametės kultūrinės veiklos sukaktims paminėti.

Draugijos skyrius šiais metais švenčia savo darbinės veiklos 20-metį, kultūrinių renginių ir talkų Tolminkiemyje organizavimo 35-metį bei Kristijono Donelaičio auditorijos atidarymo Šiaulių universitete 5-ąsias metines.

Choras „Bičiuliai“ (meno vadovė ir dirigentė Rita Daukantaitė) šiais metais švenčia savo kūrybinės veiklos 30-metį. Šis choras yra ilgametis draugijos skyriaus partneris ir bendrų renginių dalyvis, tad sukaktys bus švenčiamos kartu.

Renginys prasidės 10 valandą šv. Mišiomis Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje (Vilniaus g. 247). 13 valandą įvyks koncertas-minėjimas Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g.74).

Organizatoriai laukia jūsų.

 

 Kviečiame teikti pasiūlymus apdovanojimams Kristijono Donelaičio medaliu „Širdings brolau“
2019-10-29

Kristijono Donelaičio draugija, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Kultūros ministerija šiemet vėl kviečia teikti kandidatūras apdovanojimams Kristijono Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. Apdovanojimo  devizas „Širdings brolau“ yra kreipinys iš Kristijono Donelaičio 1777 m. birželio 10 d. lietuviško laiško Johanui Gotfrydui Jordanui.

Kristijono Donelaičio atminimo medalis „Širdings brolau“ (toliau – medalis) skirtas skatinti Kristijono Donelaičio asmenybės, jo kūrybos, lietuvių kultūros palikimo nagrinėjimą, jo įamžinimą, Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bendradarbiavimą kultūros ir/ar švietimo srityje.

Apdovanojimas Kristijono Donelaičio atminimo medaliu „Širdings brolau“ vyksta pagal patvirtintus nuostatus, nugalėtojus atrinks 7 asmenų komisija. Šiemet ir vėl numatyta apdovanoti šiuo medaliu 2-3 asmenis. Praėjusiais metais šiuo medaliu buvo apdovanoti keturi asmenys – du iš Lietuvos ir du -- iš Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašto. Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas Vytautas Povilas Šilas medaliu „Širdings brolau“ apdovanotas už ilgametį Mažosios Lietuvos tyrinėjimą, renginių organizavimą, istorinės atminties saugojimą, knygų ir kitų leidinių rengimą bei bendraautorystę rengiant leidinius ir straipsnius Mažosios Lietuvos temomis.

Skaitykite plačiau...


Kristijono Donelaičio memorialiniam muziejui Tolminkiemyje – 40 metų
2019-10-07

Spalio 4-ąją Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte, Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) buvo minimos 40-osios lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus įkūrimo metinės. Ta proga čia surengta šventė, kurioje prisiminta muziejaus istorija, padėkota jo kūrėjams ir darbuotojams.

Muziejaus 40-mečio iškilmių metu ekrane buvo galima matyti nuotraukas iš jo atidarymo, taip pat vėlesnių renginių, švenčių, minėjimų akimirkas. Renginį vedusi Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus direktoriaus pavaduotoja Olga Ščeglova jo pradžioje pakvietė moksleivę iš Gumbinės (Gusevo) miesto, kuri, skambant kompozitoriaus Jono Švedo sukurtai melodijai perskaitė ištrauką iš K.Donelaičio „Metų“.

Susirinkusius sveikino Karaliaučiaus krašto Dūmos atstovai, kurie džiaugėsi, kad muziejus aktyviai veikia, yra gausiai lankomas, kad čia galima jausti ypatingą atmosferą, kuri jungia ir rusus, ir lietuvius, nes ir pats K.Donelaitis priklauso visiems, jis yra pasaulinio lygio kūrėjas.

Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato Karaliaučiuje kultūros atašė Raminta Gecevičienė taip pat džiaugėsi gražia muziejaus sukaktimi, tuo, kad čia vyksta įvairios poezijos šventės, renkasi kaimyninių šalių poetai. Ji kalbėjo apie tai, kokią reikšmę šis muziejus turi ir Rusijos, ir Lietuvos žmonėms, ragino ir toliau lankyti muziejų, kad niekada neužželtų į jį vedantys takai.

R.Gecevičienė perskaitė padėkos raštą nuo Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komiteto vadovo profesoriaus Eugenijaus Jovaišos, kuriame jis dėkojo už čia saugomas vertybes ir K.Donelaičio atminimo puoselėjimą. R.Gecevičienė džiaugėsi, kad vos prieš savaitę Tolminkiemyje vyko Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto dailininkų pleneras „K.Donelaičo paletė“, kuriame dalyvavo po aštuonis menininkus iš abiejų šalių.

Skaitykite plačiau...


Trečiasis šių metų „Donelaičio žemės“ numeris netrukus pasieks skaitytojus
2019-10-03

Jau artimiausiomis dienomis skaitytojus pasieks trečiasis šių metų „Donelaičio žemės“ numeris. Jame kaip visada skaitytojai ras nuolatines rubrikas „Aktualijos“, „Karaliaučiaus kraštas“, „K.Donelaitis“, „Naujos knygos“, taip pat lietuvių kalbos pamokėles, čia atsirado vietos ir Vydūnui.

Būtent nuo Vydūno paminklo Klaipėdoje atidengimo iškilmių aprašymo ir prasideda naujasis žurnalo numeris. Šio paminklo parengiamieji darbai tęsėsi net septynerius metus, jis išties papuošė uostamiesčio skverą, kuris taip pat buvo atnaujintas ir sutvarkytas. Šventėje dalyvavo daug garbių svečių, buvo surengtas koncertas.

Liepos mėnesį pradėtas įgyvendinti projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“, kurį kartu įgyvendina Šakių rajono savivaldybė, viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras bei Karaliaučiaus (Kaliningrado) istorijos ir meno muziejus. Įgyvendinant šį bendrą dviejų kaimyninių šalių projektą bus atnaujintas ir suremontuotas Kristijono Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) ir Kidulių dvaro svirnas Šakių rajone. Išsamiau apie šį projektą ir jame numatytus darbus rašoma žurnale.

Tradiciškai tęsiami pokalbiai su K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ nominantais.  Šį skaitytojai ras pokalbį su Kranto (Zelenogradsko) bibliotekos darbuotoja Natalija Šumilova „Esame krašto istorinės praeities saugotojai“. Ji pernai šiuo medaliu buvo apdovanota už rūpinimąsi lietuvių kultūrai svarbiomis vietomis, Kuršaičių atminimo puoselėjimą, lietuvių kalbos populiarinimą, kultūrinių mainų tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) krašto stiprinimą.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 16 - 20 / 237

 

Sprendimas: www.arius.lt