Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Kviečiame į konferenciją Marijampolėje
2019-12-05

Organizatoriai kviečia į tarptautinę konferenciją - skaitymus Marijampolėje, kuri įvyks gruodžio 13 dieną.

Platesnė informacija apie šį renginį - Kristijono Donelaičio draugijos Facebook paskyroje.Išleistas Donelaičių giminės genealoginis medis
2019-12-03

Džiugi naujiena Kristijono Donelaičio ir Mažosios Lietuvos gerbėjams - tik ką išleistas Donelaičių šeimos genealoginis medis nuo 1600-ųjų iki 1945 metų. 

"Labai apsidžiaugiau - archyvuose apie Donelaičių žmones radau tik geras žinias. Tai - ūkininkas, siuvėjas, salyklininkas, teisininkas, kunigas... Ne vienam jų buvo suteiktas kilmingo Gumbinės piliečio vardas. Neradau žinių apie nusikaltėlius, palaidūnus. Mes galime didžiuotis, kad visi donelaičiai verti pagarbos", - pažymėjo genealoginio medžio lietuvišką tekstą sukūręs Mažosios Lietuvos tyrėjas dr. Algirdas Matulevičius.

Skaitykite plačiau...


Paminėtos Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 101-osios metinės
2019-12-03

Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 101-ųjų metinių minėjimas buvo surengtas lapkričio 29 dieną Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre. Į jį susirinko daugiau kaip 50 klausytojų, kuriems yra labai svarbus pats Aktas ir Mažoji Lietuva, jų dėka pasiekti laimėjimai.

Pasveikinimo žodį susirinkusiems pasakė K.Donelaičio draugijos pirmininkas  Gintaras Skamaročius, taip pat visus sveikino Lietuvos kultūros ministerijos atstovas, buvęs Lietuvos kultūros atašė Karaliaučiuje  Romanas Senapėdis. Jis priminė, kad tame krašte gyvena didelė lietuvių bendruomenė, puoselėjanti lietuviškas tradicijas, papročius. R.Senapėdis sakė, kad Tilžės akto svarba yra labai didelė, jis aktualus ir šiandien.

Viešosios įstaigos Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis savo sveikinime pabrėžė, kad esame jau 30 metų kartu, kad Tilžės akto diena minima gražiais renginiais. „Jei kada būtum žinoję, kas ištiks Prūsiją, tai turbūt daug ką būtum darę kitaip“, - sakė jis.

Po sveikinimo žodžių buvo išklausyti trys įdomūs, turiningi ir svarbūs pranešimai. Profesorius, habilituotas daktaras Domas Kaunas savo pranešime „Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“ labai detaliai prisiminė aplinkybes, kuriomis buvo pasirašytas šis istorinis aktas, išsamiai kalbėjo apie šio dokumento signatarus, prisiminė jų likimus, kalbėjo ir apie tai, kur ir kada buvo išspausdintas aktas, kurio originalas yra dingęs. Profesorius dar kartą perskaitė šio neilgo Akto eilutes, atkreipdamas dėmesį į jų svarbą.  

Skaitykite plačiau...


Minėsime 101-ąsias Tilžės akto metines
2019-11-20

2019 m. lapkričio 29 dieną 15 valandą kviečiame į Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ųjų metinių iškilmingą minėjimą, kuris vyks Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius). Šio renginio metu paminėsime Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ąsias metines, išklausysime keletą vertingų pranešimų - prof. habil. dr. Domo Kauno - „Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“, prof. habil. dr. Dalios Dilytės-Staškevičienės - „Kristijonas Donelaitis šiandien“, dr. doc. Žavintos Sidabraitės - „Kristijonas Gotlybas Milkus: neatsakyti klausimai“. Taip pat įteiksime Kristijono Donelaičio medalius "Širdings brolau" ir klausysimės M.K.Čiurlionio menų mokyklos 5-6 klasių smuikininkų ansamblio koncerto (mokytojas Artūras Šilalė, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras).

Renginio organizatoriai – Kristijono Donelaičio draugija, Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Mažosios Lietuvos reikalų taryba.

Pabūkime kartu - laukiame jūsų visų šios mums labai svarbios dienos paminėjime.

 

 

 Kviečiame į sukakčių minėjimą Šiauliuose
2019-10-31

Maloniai kviečiame 2019 m. lapkričio 23 dieną dalyvauti šventiniame renginyje, skirtame Šiaulių Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus ir Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Bičiuliai“ ilgametės kultūrinės veiklos sukaktims paminėti.

Draugijos skyrius šiais metais švenčia savo darbinės veiklos 20-metį, kultūrinių renginių ir talkų Tolminkiemyje organizavimo 35-metį bei Kristijono Donelaičio auditorijos atidarymo Šiaulių universitete 5-ąsias metines.

Choras „Bičiuliai“ (meno vadovė ir dirigentė Rita Daukantaitė) šiais metais švenčia savo kūrybinės veiklos 30-metį. Šis choras yra ilgametis draugijos skyriaus partneris ir bendrų renginių dalyvis, tad sukaktys bus švenčiamos kartu.

Renginys prasidės 10 valandą šv. Mišiomis Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje (Vilniaus g. 247). 13 valandą įvyks koncertas-minėjimas Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g.74).

Organizatoriai laukia jūsų.

 

 Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 16 - 20 / 255

 

Sprendimas: www.arius.lt