Pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą 2020 metais jūsų jau sumokėto pajamų mokesčio dalimi (iki 1,2 procento) galite paremti kurią nors organizaciją, galinčią būti paramos gavėja. Tai puiki galimybė nemokamai suteikti finansinę paramą Kristijono Donelaičio draugijai.
Tam reikia užpildyti ir Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti nustatytos formos prašymą. Prašymo formos pildymo procesas labai paprastas:
1) Įeikite į savo internetinį banką ir pasirinkite elektroninį deklaravimą. Bankas Jums atidarys Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainę;
2) Atidarykite ir užpildykite formą FR0512, nurodydami įmonės kodą. Gavėjo (Kristijono Donelaičio draugijos) identifikacijos numeris (kodas) yra 191359754.
Nuo kovo 4 d. iki balandžio 2 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje veikia Vytauto A. Gocento tapybos paroda ,,Klaipėdos kraštas: etiudai, peizažai”. Vytautas A. Gocentas savo kūrybą skiria Klaipėdos kraštui. Jis sako, jeigu yra tėviškės rašytojas (vok. k. – Heimatdichter), yra ir tėviškės tapytojas. Iš tėvų paveldėjęs meilę ir pagarbą krašto žmonėms svajonėmis ir mintimis liko ištikimas gimtajam kraštui. Prisipažįsta, kad begalinį tėviškės ilgesį užpildo dailės studijos, kita kūryba ir dosniai atlygina atradimais, eilėmis, rašiniais bei piešiniais, kurie apsigyvena straipsniuose, knygose, pranešimuose ar parodose.
V. Gocentas gimė ir augo Klaipėdoje, o nuo 1971 metų, kai atvyko stoti į universitetą, taip ir liko Vilniuje. Studijavo ekonomiką, įgijo socialinių mokslų išsilavinimą. Dirbo Finansų ministerijoje, Spaudos komitete, Bibliotekų kolektoriuje, o dabar – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Aktyviai dalyvauja įvairių visuomeninių ir kultūrinių draugijų veikloje.
Kovo 22-ąją - 153-osios Vydūno gimimo metinės. Vydūno draugijos valdyba kviečia į virtualų Vydūno gimtadienio ir ilgamečio draugijos vadovo Vaclovo Bagdonavičiaus mirties metinių paminėjimą, kuris rengiamas š. m. kovo 22 d. 18.30 val. ZOOM platformoje.
Gerai pamenu, kai šventėme, pažymėjome Napaleono Kitkausko 80 metį, buvo gražus renginys Vilniaus rotušėje, buvo daug gražių žodžių ir įvertinimų jubiliatui. Džiaugėmės, kad turime šalia tokį žmogų, nuosekliai ir kantriai dirbantį Lietuvos ir Mažosios Lietuvos, mūsų kultūros labui. Metų tarpsnis ir tos dienos prabėgo kaip viena akimirka. Ir šiandien vėl pažymime jubiliejų. Tik dar solidesnį – 90. Tačiau COVID 19 mums apriboja bendravimą.
Pagalvojau, kodėl mes gerbiame, vertiname ir branginame šį žmogų? Pirmiausia gal būt dėl jo išminties, santūrumo, nekonfliktiškumo ir sugebėjimo nuosekliai, kantriai siekti tikslo. Ir čia, turbūt ne ne paskutinėje vietoje yra (aukštaitis ,,nuo Utenąs“ jubiliato charakteris, lietuvio, patyrusio įvairias priespaudas, bruožus gludinęs šimtamžiais, ir išmokiusio išgyventi, genetinė tėvų ir senelių linija, puoselėjusių pavyzdingą vidutinio ūkininko sodybą, šeimos vertybines nuostatas. Visa tai, kas yra gera, su kaupu turi Napaleonas Kitkauskas.
Kiekviena Napalio (taip jį vadina vyresnieji kolegos) biografijos eilutė išraiškingai byloja apie save.
Nevardinsiu jų visų, bet svarbu yra gauti pagrindai jaunystėje. O siekį mokslui ir žinioms Napaleonas gavo, kaip pats pažymi, Utenos ,,Saulės“ gimnazijoje. O toliau kelias nuo šiaudinės ir skiedrų pastogės ir šulinio su svirtimi… driekėsi ilgai ir toli.
Išvardinsiu tik pačius svarbiausius faktus, o ir jų yra daug.
Paskutiniajame šių metų „Donelaičio žemės“ žurnalo numeryje skaitytojai ras Kalėdinius pasveikinimus nuo Kristijono Donelaičio draugijos pirmininko Gintaro Skamaročiaus, Vydūno draugijos pirmininkės Aušros Martišiūtės-Linartienės, Mažosios Lietuvos valdybos ir fondo Čikagoje pirmininko Valdo Aušros, taip pat Vydūno eilėraštį „Kalėdos“.
Žurnale – ir tradicinės rubrikos „Aktualijos“, „Sukaktys“, „Karaliaučiaus kraštas“ bei atsisveikinimui su šviesiomis asmenybėmis skirta „Atmintis“.
Numeryje spausdinamas straipsnis apie Kristijono Donelaičio draugijos visuotinį narių susirinkimą, kuris gruodžio 21 dieną surengtas nuotoliniu būdu. Jo metu draugijos pirmininku naujai kadencijai perrinktas Gintaras Skamaročius, išrinkta nauja taryba, patvirtinta draugijos veiklos bei finansinės ataskaitos, taip pat kalbėta apie pasiruošimą K.Donelaičio draugijos 100-mečio sukakčiai, kuri bus minima 2021 metų rugsėjo mėnesį.
Žurnale skaitytojai ras pokalbį su naująja Vydūno draugijos pirmininke, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktore, humanitarinių mokslų daktare, profesore Aušra Martišiūtė-Linartienė, kuriame ji papasakos, kada ir kodėl susidomėjo Vydūno asmenybe ir kūryba, kodėl ryžosi vadovauti Vydūno draugijai ir kaip įsivaizduoja šios draugijos ateitį. Taip pat spausdinamas ir jos straipsnis, skirtas Lietuvos profesionalaus teatro 100-mečio jubiliejui – 1920 metų gruodžio 19 dieną Kaune režisierius Juozas Vaičkus pastatė Mažojoje Lietuvoje gyvenusio dramaturgo Henriko Zudermano pjesę „Vėlinės“.