Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

"Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum"
2014-08-18

Rugpjūčio mėnesį Birštone vyksta kamerinės poezijos ir muzikos vakarai "Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum". Vienas iš šio projekto renginių bus skirtas K.Donelaičio 300-osios gimimo metinėms. Renginio organizatorius - Birštono viešoji biblioteka rugpjūčio 20 dieną 19 val. kviečia pasižiūrėti poetinę-muzikinę impresiją "Metų šviesoje" .  Knygos sutiktuvės vidurvasario vakarą
2014-07-15

Liepos 13 – osios, sekmadienio vakarą į Evangelikų liuteronų bažnyčią rinkosi žmonės. Mūsų, organizatorių, nerimas atlėgo, - atėjo! Atėjo į susitikimą su knyga, jos redaktoriumi, Leonu Stepanausku, žurnalistu, Vokietijos mokslinio baltistų susivienijimo  valdybos nariu ryšiams su Baltijos šalimis, su dailininke Filomena Linčiūte – Vaitiekūniene, kurios  tapybos darbo Ana Regina ir Donelaitis. Tolminkiemis fragmentai papuošė  antrojo knygos leidimo viršelį.
 
Į mano rankas ši vokiečių rašytojo Heinz – Jurgen Zierke knyga „Ana Regina važiuoja į miestą“ pateko 2010 m. Tai buvo 1998 metų leidimas, šešių novelių knyga, išversta skirtingų autorių. Heinz – Jurgen Zierke  yra  istorinių romanų autorius, domėjęsis ir rašęs apie Lietuvą savo kūrinyje „Karolis XII“. Noveles apie K.Donelaitį jis rašė įvairiu laikotarpiu ir pirmiausia spausdino Lietuvoje, dažniausiai žurnale „Švyturys“. „Santaros“ leidykla (vyr. redaktorius Romualdas Norkus) knygą išleido du kartus, antrąjį leidimą kartodama šiais, jubiliejiniais poeto metais.
Skaitykite plačiau...


Novelės apie K.Donelaitį, arba ANNA REGINA VAŽIUOJA Į MIESTĄ
2014-07-04

 
Pirmą kartą ši vokiečių rašytojo Heinz – Jurgen Zierke knyga pasiekė Lietuvą 1998 metais žurnalisto, Vokietijos mokslinio baltistų susivienijimo valdybos nario ryšiams su Baltijos šalimis Leono Stepanausko bei knygos redaktoriaus ir „Santaros“ leidyklos vyr. redaktoriaus Romualdo Norkaus pastangomis. Šiais, jubiliejiniais Poeto metais skaitytojams pristatomas pakartotinis knygos leidimas su Filomenos Linčiūtės – Vaitiekūnienės taybos darbo Anna Regina ir Donelaitis. Tolminkiemis fragmentais viršelyje. 
 
Su įdomiomis detalėmis, kaip buvo kuriama novelių knyga, kuo Kristijonas Donelaitis yra įdomus ilgamečiam Vakarų kaimynui – Vokietijai, kaip bendravo minėtas vokiečių rašytojas ir vakaro svečias lietuvis žurnalistas ir rašytojas L.Stepanauskas susipažinsime knygos pristatymo vakare, į kurį ir kviečiame.  Novelės tikrai įdomios ir netikėtos, menine įžvalga papildančios būrų Poeto paveikslą. Pabuvoję susitikime, tikrai geriau pažinsime K.Donelaitį ir turėsime galimybę įsigyti „Santaros“ leidyklos knygų.
 
Laukiame Jūsų!
 
Vida Mickuvienė, Marijampolės 
Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė 
 


Vakaras prie paminklo
2014-07-01

Birželio 27 – osios dienos vakarą miestelėnai ir svečiai rinkosi K. Donelaičio skverelyje prie Poeto paminklo. Pirmą kartą į tokį renginį pakvietė Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija, o ateityje gal tai bus tradicinis pavakarojimas sekant pasaulinėmis tradicijomis skaityti viešose ervėse poeziją, muzikuoti, sukti ratelius. Visus mus žavi žmogus, kuriam nebuvo lygių Prūsų žemėje, kuris kupinas jėgų ir kilniausių sumanymų atliko didžius darbus, o Jo klebonija Tolminkiemyje sutraukdavo visus Prūsijos pakraščio šviesuolius.
 
Donelaičio trauka, Jo žodžio galia tą vakarą sukvietė nemažą būrį žmonių ir Marijampolėje. Skambėjo hegzametro tekstai, linksmino širdį, džiugino akį Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“ [vadovė Aurelija Bareišienė] ir Marijampolės TAU etnografinis ansamblis „Senapilė“ [vadovė Dalia Venckienė]. Neprailgo ir nepabodo, nes sodrų, stiprų, šmaikštų ir įtaigų Poeto žodį keitė lietuviškų dainų pynės, smagūs vakaronių šokiai. 
Skaitykite plačiau...


Susitikime prie K.Donelaičio paminklo
2014-06-25Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 176 - 180 / 199

 

Sprendimas: www.arius.lt