Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Dar kartą saulelė Tolminkiemyje
2014-06-04

Tokia mintis kilo apsilankius Poeto žemėje gegužės 31 dieną. Gyvai šurmuliavo įvairaus amžiaus moksleiviai, susirinkę į Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvų poezijos bei muzikos šventę „Svečiuose pas Donelaitį“. Pradžioje skambėjo pasveikinimo žodžiai, pasakyti srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininko Alekso Bartninko, kultūros atašė Karaliaučiuje Romano Senapėdžio, Tolminkiemio architekto dr. Napalio Kitkausko, Karaliaučiaus L.Rėzos lietuvių kultūros draugijos pirmininkės Nidos Lukoševičienės ir mūsų, marijampoliečių – Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktoriaus Gintaro Skamaročiaus ir šių eilučių autorės. Žodžiai, nuoširdūs, sveikinantys, besidžiaugiantys mokytojų ir mokinių darbu, meile Poeto asmenybei ir Jo žodžiui, linkintys sėkmės, užsispyrimo, kūrybinės energijos.

Skaitykite plačiau...


"Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas"
2014-05-28

Marijampolės viešojoje P.Kriaučiūno bibliotekoje gegužės 26 dieną atidaryta paroda "Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas".  Tai kilnojamoji paroda, skirta Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms. Paroda sudaryta iš 13 stendų. Parodoje „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“ pateikiama medžiaga apie lietuvių literatūros klasiko gyvenimą, kūrybą ir rašytinio palikimo sklaidą. Visa tai iliustruojama dokumentais, saugomais LMA Vrublevskių bibliotekoje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei kitose atminties institucijose. Dokumentus iš Prūsijos kultūros paveldo slaptojo valstybės archyvo Berlyne parodoje galima pamatyti pirmą kartą. Parodą lydi LMA Vrublevskių bibliotekos išleistas katalogas „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“, kuriame autorių kolektyvas pristato K. Donelaičio gyvenimą, kūrybą, jos leidimus, kūrinių vertimus, tyrimus, rašytojo vaizdavimą literatūroje, dailėje, muzikoje, teatre ir kitus su jo asmenybe susijusius tyrimus.

Skaitykite plačiau...


K.Donelaičio sukaktis paminėta ir Vilkaviškyje
2014-05-21

"Sveiks, svieteli margs!.." - šiais K. Donelaičio žodžiais, pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną, Vilkaviškio kultūros centre prasidėjo krašto muziejaus surengtas didžiojo poeto 300-ųjų gimimo metinių minėjimas. 
 
Muziejus parengė ir pristatė dvi parodas. Pirmojoje dalyje ,,K. Donelaitis – būrų dainius” yra atskleistas poeto gyvenimo kelias ir jo kūrinių sąsajos su Vilkaviškio  kraštu. Antroji paroda pateikia K.Donelaičio žemės ir žmonių vaizdus per  šių dienų realijas. Fotografas Valentinas Juraitis, su fotoaparatu  pakeliavęs  Donelaičio takais, pristatė parodą ,,Nadruva“ bei kelionių knygelę ,,Karaliaučiaus kraštas“. Parodas apipavidalino muziejaus dailininkė Jūratė Rutkauskienė, istorinę medžiagą parengė muziejininkė Elena Rupeikienė.
 
Marijampolės K. Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė vakaro dalyvius  supažindino su draugijos veikla puoselėjant poeto atminimą Karaliaučiaus krašte ir Sūduvos žemėje. Iš Vilkaviškio kilusi mokslininkė kriminalistikos ekspertė doc. Onutė Dambrauskaitė prisiminė tas jaudinančias akimirkas, kai jai buvo patikėti originalūs poeto rankraščiai.
 
Marijampoliečių teatro mėgėjų spektaklis ,,Giesmė“ (režisierė Virginija Samuolienė) žiūrovus pakvietė pažvelgti į to meto Tolminkiemį poeto ir jo žmonos akimis. Annos Reginos vaidmens atlikėja, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos mokytoja J. Sinkevičienė sulaukė ypač  daug aplodismentų ir gėlių.
 
Abi krašto muziejaus parengtas parodas iki birželio vidurio galima pamatyti Vilkaviškio kultūros centre.
 
  
 
 
K.Inkratos nuotraukose:
Akimirka iš spektaklio "Giesmė" Vilkaviškyje,
V.Juraičio parodos fragmentas, 
V.Mickuvienė ir Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas.
 
 


Marijampolei dovanotas paveikslas, įamžinęs K.Donelaitį ir jo žmoną
2014-05-07

Antradienį Marijampolėje apsilankė žinomas žurnalistas, Berlyne gyvenantis Kristijono Donelaičio kūrybos propaguotojas Leonas Stepanauskas ir garsi dailininkė, kostiumų autorė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė. Susitikimas su jais vyko evangelikų-liuteronų bažnyčioje, kur susirinko nemažai Marijampolės K.Donelaičio draugijos narių, kitų svečių.
 
L.Stepanauskas sakė, kad jaučia daug sentimentų Marijampolei, nes gyveno Kalvarijoje, o vėliau lankė Rygiškių Jono gimnaziją. Daug metų Berlyne gyvenantis žurnalistas yra parašęs nemažai straipsnių apie K.Donelaitį, bendradarbiauja laikraštyje „Donelaičio žemė“, jis yra išleidęs knygas „Tomas Manas ir Nida“, „Švieskite, Kvedlinburgo analai“ ir kitas.
Skaitykite plačiau...


Minėjimas "Jau saulelė vėl..." Vilkaviškyje
2014-05-07Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 186 - 190 / 199

 

Sprendimas: www.arius.lt