Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Marijampolei dovanotas paveikslas, įamžinęs K.Donelaitį ir jo žmoną
2014-05-07

Antradienį Marijampolėje apsilankė žinomas žurnalistas, Berlyne gyvenantis Kristijono Donelaičio kūrybos propaguotojas Leonas Stepanauskas ir garsi dailininkė, kostiumų autorė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė. Susitikimas su jais vyko evangelikų-liuteronų bažnyčioje, kur susirinko nemažai Marijampolės K.Donelaičio draugijos narių, kitų svečių.
 
L.Stepanauskas sakė, kad jaučia daug sentimentų Marijampolei, nes gyveno Kalvarijoje, o vėliau lankė Rygiškių Jono gimnaziją. Daug metų Berlyne gyvenantis žurnalistas yra parašęs nemažai straipsnių apie K.Donelaitį, bendradarbiauja laikraštyje „Donelaičio žemė“, jis yra išleidęs knygas „Tomas Manas ir Nida“, „Švieskite, Kvedlinburgo analai“ ir kitas.
Skaitykite plačiau...


Minėjimas "Jau saulelė vėl..." Vilkaviškyje
2014-05-07Dar 25 ąžuolai Kristijonui Donelaičiui
2014-04-28

Prie kelio į Karaliaučių (Kaliningradą) šlama prieš 25-erius metus pasodintas ąžuolynas. Jau paaugęs, suvešėjęs, malonus akiai ir brangus širdžiai. Ąžuolų, tvirtybės ir ilgaamžiškumo simbolio, čia turėtų būti 275 - tiek buvo pasodinta tada, švenčiant Poeto jubiliejų, bet tiek nėra. Neprigijo, išdžiūvo, pikta ranka nukirto, nes radome ir kelmų, ne vieną kartą tvarkydami ąžuolyną ir skaičiuodami bei vėl perskaičiuodami šiuos miškų galiūnus. Turime gražią svajonę – pasodinti iki 300 ąžuolų šiais Kristijono Donelaičio jubiliejiniais metais, todėl džiaugsmingai atsiliepėme į kvietimą atvykti bendron talkon balandžio 25 d.

Skaitykite plačiau...


Pasodintas ąžuolynas, skirtas Kristijonui Donelaičiui
2014-04-17

Balandžio 12 d. prie Virbalio tvenkinio vyko šauni talka – pasodinta daugiau nei 300 ąžuoliukų, skirtų Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.  
 
Šios gražios akcijos iniciatoriai – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija ir jos direktorius Saulius Spangevičius. Šiemet ši švietimo įstaiga mini poeto vardo suteikimo penkiasdešimtmetį ir nori šią ypatingą progą atšvęsti netradiciniais renginiais. Kybartuose jau įvyko mokslinė-praktinė konferencija „Kitaip kalbėtis su Donelaičiu“, planuojami įvairių dalykų projektai, parodos, žygiai.
Skaitykite plačiau...


K.Donelaitį pagerbė ir šalies vadovė
2014-04-09

Marijampolės Donelaičio draugijos kvietimu balandžio 8 d., antradienį, Sūduvos sostinėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė dalyvavo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms skirtuose renginiuose. Renginyje prie lietuvių grožinės literatūros pradininko paminklo, kuris pastatytas pernai Kristijono Donelaičio draugijos narių rūpesčiu, Prezidentė pasveikino respublikinės mokslinės-praktinės konferencijos „Po Donelaičio ženklu" dalyvius ir susirinkusius marijampoliečius.
 
Pasak Prezidentės, Suvalkijos žmonių meilė kalbai ir knygai yra pavyzdys visai Lietuvai. Šis kraštas nuo seno garsėjo darbščiais ir kūrybingais, savitą tarmę ir jos grynumą išsaugojusiais žmonėmis. Čia įsikūrė darbšti Kristijono Donelaičio draugija, sutelkusi žmones ir bendromis pastangomis pastačiusi lietuvybės puoselėtojui paminklą.  
Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 186 - 190 / 199

 

Sprendimas: www.arius.lt