Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Paskutiniai jubiliejinių metų akcentai
2014-12-23

Baigiantis Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, gruodžio 9-10 dienomis Vilniuje buvo organizuoti renginiai jubiliejui paminėti. Jie vyko Lietuvos Kultūros ministerijoje, Nacionalinėje filharmonijoje, Taikomosios dailės muziejuje.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas organizavo dviejų dienų tarptautinę mokslinę konferenciją „Kristijono Donelaičio reikšmės“, kurioje buvo perskaityti 33 pranešimai. Klausytojams ir dalyviams pateiktas konferencijos pranešimų leidinys su Rolando Kazlo įskaityta „Metų“ kompaktine plokštele. Po konferencijos visi buvo pakviesti į šventinį vakarą Nacionalinėje filharmonijoje, kur buvo įteiktos 2014 metų Kalbos premijos, išklausytas prof. Viktorijos  Daujotytės pranešimas, Kauno valstybinio choro (meno vadovas Petras Bingelis) atlikti įvairių kompozitorių kūriniai Donelaičiui bei aktoriaus Dainiaus Svobono išraiškingai perskaityti Keturi Kristijono Donelaičio pamokslai.

Skaitykite plačiau...


Su K.Donelaičiu susipažino ir Indijos gyventojai
2014-12-19

Jubiliejiniai lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio renginiai, skirti jo 300-osioms gimimo metinėms, pasiekė ir tolimąją Indiją.

Lietuvių bendruomenės nariai šioje šalyje bei Indijos literatūros bendruomenės atstovai Delyje neseniai iškilmingai paminėjo Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. Lietuvos ambasada Indijoje šį minėjimo vakarą surengė kartu su Indijos poetų draugija bei prestižiniu Delio klubu – Indijos tarptautiniu centru (India International Centre), kurio salėje susirinko daugiau kaip šimtas poezijos mylėtojų ir gerbėjų.

Vakaro metu susirinkusiems svečiams L.Talat-Kelpša sakė labai besidžiaugiantis, kad lietuvių literatūros pradininkas sutraukė tiek daug dėmesio. Jo teigimu, net ir po 300 metų K.Donelaitis tebejungia įvairias tautas ir kultūras. Apie „Metų“ autorių renginio metu kalbėjo ne tik lietuviai, bet ir indai. Kai kurie iš jų sakė, kad dar prieš kelias savaites šios pavardės net nebuvo girdėję, o jubiliejiniame renginyje jau atmintinai deklamavo „Metų“ eilutes.

 

Skaitykite plačiau...


Paminėta atmintina data
2014-12-03

Lapkričio 30 d.  Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija paminėjo atmintiną Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto dieną - uždegė žvakeles prie pernai Kristijonui Donelaičiui atidengto paminklo. 
 
Demokratiškai išrinkta Mažosios Lietuvos tautinė taryba, išreikšdama vietos lietuvių valią, 1918 m. lapkričio 30 d. paskelbė Aktą apie Mažosios Lietuvos ryžtą atsiskirti nuo Vokietijos ir įsijungti į atstatomą Lietuvos valstybę.
 
1998-06-25 LR Seimas lapkričio 30 dieną paskelbė Atmintina Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena.  
 
A.Katilienės nuotr.
 
 
 


Dar kartą apie Donelaitį, Nadruvą
2014-12-01

Marijampolės K. Donelaičio draugija surengė  gražų vakarą Petro Kriaučiūno viešojoje  bibliotekoje - Valentino Juraičio fotoalbumo  NADRUVA. Donelaičio takais sutiktuves.

Mažosios Lietuvos vaizdų galeriją papildė neseniai išėjęs Valentino Juraičio  fotoalbumas ,,Nadruva”. Autorius atskleidė vakaro dalyviams, kad siekdamas, jog knyga būtų ir pažintinė, ėmė  istorinius faktus ir trumpą tekstą iš praeities, o vaizdą apie vietovę pateikė  šiandieninį.

Tai sąšaukos principas. Fiksuodamas nejudrius objektus, autorius  žaidžia šviesa ir šešėliais, daiktams ir medžiams suteikia naują gyvybę tarsi stengdamasis nukelti  žiūrovą  į praeitį: Karaliaučius, Įsrutis, Skaisgiriai, Pabėtai, Tolminkiemis… O kiekvienas vietovardis  talpina  savyje informaciją, asociacijas, kokios tik  begalimos turint kuo daugiau kultūrinio paveldo žinių.

Skaitykite plačiau...


Kviečiame į albumo "Nadruva" pristatymą
2014-11-21

Fotomenininkas Valentinas Juraitis ir Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija lapkričio 26 d. 17 val. kviečia į susitikimą - pokalbį apie lietuviškumo išsaugojimą Karaliaučiaus krašte. Renginio P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje metu bus pristatomas albumas NADRUVA. DONELAIČIO TAKAIS

 Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 186 - 190 / 199

 

Sprendimas: www.arius.lt