Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Paminėtos Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 101-osios metinės
2019-12-03

Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto 101-ųjų metinių minėjimas buvo surengtas lapkričio 29 dieną Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre. Į jį susirinko daugiau kaip 50 klausytojų, kuriems yra labai svarbus pats Aktas ir Mažoji Lietuva, jų dėka pasiekti laimėjimai.

Pasveikinimo žodį susirinkusiems pasakė K.Donelaičio draugijos pirmininkas  Gintaras Skamaročius, taip pat visus sveikino Lietuvos kultūros ministerijos atstovas, buvęs Lietuvos kultūros atašė Karaliaučiuje  Romanas Senapėdis. Jis priminė, kad tame krašte gyvena didelė lietuvių bendruomenė, puoselėjanti lietuviškas tradicijas, papročius. R.Senapėdis sakė, kad Tilžės akto svarba yra labai didelė, jis aktualus ir šiandien.

Viešosios įstaigos Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis savo sveikinime pabrėžė, kad esame jau 30 metų kartu, kad Tilžės akto diena minima gražiais renginiais. „Jei kada būtum žinoję, kas ištiks Prūsiją, tai turbūt daug ką būtum darę kitaip“, - sakė jis.

Po sveikinimo žodžių buvo išklausyti trys įdomūs, turiningi ir svarbūs pranešimai. Profesorius, habilituotas daktaras Domas Kaunas savo pranešime „Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“ labai detaliai prisiminė aplinkybes, kuriomis buvo pasirašytas šis istorinis aktas, išsamiai kalbėjo apie šio dokumento signatarus, prisiminė jų likimus, kalbėjo ir apie tai, kur ir kada buvo išspausdintas aktas, kurio originalas yra dingęs. Profesorius dar kartą perskaitė šio neilgo Akto eilutes, atkreipdamas dėmesį į jų svarbą.  

Skaitykite plačiau...


Minėsime 101-ąsias Tilžės akto metines
2019-11-20

2019 m. lapkričio 29 dieną 15 valandą kviečiame į Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ųjų metinių iškilmingą minėjimą, kuris vyks Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius). Šio renginio metu paminėsime Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 101-ąsias metines, išklausysime keletą vertingų pranešimų - prof. habil. dr. Domo Kauno - „Tilžės aktas, signatarai ir kas po to“, prof. habil. dr. Dalios Dilytės-Staškevičienės - „Kristijonas Donelaitis šiandien“, dr. doc. Žavintos Sidabraitės - „Kristijonas Gotlybas Milkus: neatsakyti klausimai“. Taip pat įteiksime Kristijono Donelaičio medalius "Širdings brolau" ir klausysimės M.K.Čiurlionio menų mokyklos 5-6 klasių smuikininkų ansamblio koncerto (mokytojas Artūras Šilalė, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras).

Renginio organizatoriai – Kristijono Donelaičio draugija, Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Mažosios Lietuvos reikalų taryba.

Pabūkime kartu - laukiame jūsų visų šios mums labai svarbios dienos paminėjime.

 

 

 



Kviečiame į sukakčių minėjimą Šiauliuose
2019-10-31

Maloniai kviečiame 2019 m. lapkričio 23 dieną dalyvauti šventiniame renginyje, skirtame Šiaulių Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus ir Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Bičiuliai“ ilgametės kultūrinės veiklos sukaktims paminėti.

Draugijos skyrius šiais metais švenčia savo darbinės veiklos 20-metį, kultūrinių renginių ir talkų Tolminkiemyje organizavimo 35-metį bei Kristijono Donelaičio auditorijos atidarymo Šiaulių universitete 5-ąsias metines.

Choras „Bičiuliai“ (meno vadovė ir dirigentė Rita Daukantaitė) šiais metais švenčia savo kūrybinės veiklos 30-metį. Šis choras yra ilgametis draugijos skyriaus partneris ir bendrų renginių dalyvis, tad sukaktys bus švenčiamos kartu.

Renginys prasidės 10 valandą šv. Mišiomis Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje (Vilniaus g. 247). 13 valandą įvyks koncertas-minėjimas Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g.74).

Organizatoriai laukia jūsų.

 

 



Kviečiame teikti pasiūlymus apdovanojimams Kristijono Donelaičio medaliu „Širdings brolau“
2019-10-29

Kristijono Donelaičio draugija, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Kultūros ministerija šiemet vėl kviečia teikti kandidatūras apdovanojimams Kristijono Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. Apdovanojimo  devizas „Širdings brolau“ yra kreipinys iš Kristijono Donelaičio 1777 m. birželio 10 d. lietuviško laiško Johanui Gotfrydui Jordanui.

Kristijono Donelaičio atminimo medalis „Širdings brolau“ (toliau – medalis) skirtas skatinti Kristijono Donelaičio asmenybės, jo kūrybos, lietuvių kultūros palikimo nagrinėjimą, jo įamžinimą, Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bendradarbiavimą kultūros ir/ar švietimo srityje.

Apdovanojimas Kristijono Donelaičio atminimo medaliu „Širdings brolau“ vyksta pagal patvirtintus nuostatus, nugalėtojus atrinks 7 asmenų komisija. Šiemet ir vėl numatyta apdovanoti šiuo medaliu 2-3 asmenis. Praėjusiais metais šiuo medaliu buvo apdovanoti keturi asmenys – du iš Lietuvos ir du -- iš Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašto. Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas Vytautas Povilas Šilas medaliu „Širdings brolau“ apdovanotas už ilgametį Mažosios Lietuvos tyrinėjimą, renginių organizavimą, istorinės atminties saugojimą, knygų ir kitų leidinių rengimą bei bendraautorystę rengiant leidinius ir straipsnius Mažosios Lietuvos temomis.

Skaitykite plačiau...


Kristijono Donelaičio memorialiniam muziejui Tolminkiemyje – 40 metų
2019-10-07

Spalio 4-ąją Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte, Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) buvo minimos 40-osios lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus įkūrimo metinės. Ta proga čia surengta šventė, kurioje prisiminta muziejaus istorija, padėkota jo kūrėjams ir darbuotojams.

Muziejaus 40-mečio iškilmių metu ekrane buvo galima matyti nuotraukas iš jo atidarymo, taip pat vėlesnių renginių, švenčių, minėjimų akimirkas. Renginį vedusi Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus direktoriaus pavaduotoja Olga Ščeglova jo pradžioje pakvietė moksleivę iš Gumbinės (Gusevo) miesto, kuri, skambant kompozitoriaus Jono Švedo sukurtai melodijai perskaitė ištrauką iš K.Donelaičio „Metų“.

Susirinkusius sveikino Karaliaučiaus krašto Dūmos atstovai, kurie džiaugėsi, kad muziejus aktyviai veikia, yra gausiai lankomas, kad čia galima jausti ypatingą atmosferą, kuri jungia ir rusus, ir lietuvius, nes ir pats K.Donelaitis priklauso visiems, jis yra pasaulinio lygio kūrėjas.

Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato Karaliaučiuje kultūros atašė Raminta Gecevičienė taip pat džiaugėsi gražia muziejaus sukaktimi, tuo, kad čia vyksta įvairios poezijos šventės, renkasi kaimyninių šalių poetai. Ji kalbėjo apie tai, kokią reikšmę šis muziejus turi ir Rusijos, ir Lietuvos žmonėms, ragino ir toliau lankyti muziejų, kad niekada neužželtų į jį vedantys takai.

R.Gecevičienė perskaitė padėkos raštą nuo Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komiteto vadovo profesoriaus Eugenijaus Jovaišos, kuriame jis dėkojo už čia saugomas vertybes ir K.Donelaičio atminimo puoselėjimą. R.Gecevičienė džiaugėsi, kad vos prieš savaitę Tolminkiemyje vyko Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto dailininkų pleneras „K.Donelaičo paletė“, kuriame dalyvavo po aštuonis menininkus iš abiejų šalių.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 201 - 201 / 201

 

Sprendimas: www.arius.lt