Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Klaipėdoje bus atidengtas paminklas Vydūnui
2019-08-19

Pagaliau ilgai laukta žinia - rugsėjo 1 dieną, 12 valandą Klaipėdoje skvere tarp Puodžių ir Bokštų gatvių vyks Vydūno sodo ir Vydūno paminklo atidengimo ceremonija. Į renginį kviečiami Klaipėdos miesto, Lietuvos vadovai, susijusių ministerijų atstovai, žymūs kultūros veikėjai. Organizatoriai laukia visų - atvykite ir pagerbkite šią išskirtinę asmenybę.


Artėja K.Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje atnaujinimo darbai
2019-07-18

Liepos 15 dieną Užsienio reikalų ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius, Jungtinio techninio sekretoriato direktorė Auksė Bernadišienė ir Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bus įgyvendinamas Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus  srities) bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“.

Liepos 16-ąją pradėtas šio projekto įgyvendinimas. Pagrindinis jo partneris – Šakių rajono savivaldybės administracija, partneriai – viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejus.  Bendras projekto biudžetas – 1 110 920 eurų, iš jų Europos Sąjungos fondų parama – 549 905,40 eurų, Rusijos Federacijos fondai skiria jo įgyvendinimui savo partnerio teritorijoje 449 922,60 euro.

Projekto įgyvendinimo metu per 24 mėnesius yra numatyta restauruoti Šakių rajone esančio XIX amžiaus Kidulių dvaro svirną, įrengiant jame ekspozicijų sales, erdves parodoms ir renginiams, taip pat suremontuoti Karaliaučiaus srityje, Tolminkiemyje esantį lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio memorialinį muziejų, sutvarkant ten esančių pastatų stogus, fasadą, atnaujinant vandentiekio ir šildymo sistemas bei atliekant kitus būtinus darbus.

Skaitykite plačiau...


Parengtas antrasis šių metų žurnalo „Donelaičio žemė“ numeris
2019-07-03

Spaudai jau parengtas ir skaitytojus netrukus pasieks antrasis šių metų „Donelaičio žemės“ numeris. Jame kaip visada skaitytojai ras nuolatines rubrikas „Aktualijos“, „Sukaktys“, „Karaliaučiaus kraštas“, „K.Donelaitis“, „Naujos knygos“, taip pat lietuvių kalbos pamokėles.

Žurnalas pradedamas pasakojimu apie Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įvykusį susitikimą su kūrėjais iš Karaliaučiaus krašto – dailininku Jevgenijumi Pečerskiu ir muziejininke bei rašytoja Marija Berežnaja. Šio renginio metu buvo pagerbti Karaliaučiaus krašto kūrėjai, susipažinta su jų kūriniais ir veikla, skirta Kristijono Donelaičio įamžinimui.

Tradiciškai tęsiami pokalbiai su K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ nominantais.  Šį skaitytojai ras pokalbį su Karaliaučiaus (Kaliningrado) istorijos ir meno muziejaus darbuotoja Marija Berežnaja, išleidusia pasakų knygą „Stebuklinga Kristijono Donelaičio melodija“. Pokalbyje, pavadintame „Marija Berežnaja: „Norėjosi papasakoti apie K.Donelaitį pasakų forma“ ji pasidalijo mintimis apie savo darbą, apie tai, kaip atrado K.Donelaitį ir kaip gimė naujoji, skaitytojų gerai įvertinta pasakų knyga.

XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė, Lietuvos universitetų moterų asociacijos (LUMA) prezidentė Dalia Poškienė naujajame žurnalo numeryje rašo apie Marijampolės savivaldybėje, Zomčinės kaime esančioje vaikų poeto Anzelmo Matučio tėviškėje surengtą vaikų knygos šventę, kurioje buvo pristatomi ir apdovanojimų sulaukė Karaliaučiaus krašto vaikų piešiniai. Vienas šių piešinių puošia ir naujojo žurnalo numerio paskutinį viršelį.  

Skaitykite plačiau...


Apdovanojimas „Donelaičio žemės“ redkolegijos nariui dr. Algirdui Matulevičiui
2019-07-02

Žurnalo „Donelaičio žemė“ redakcinės kolegijos nariui, daugelio straipsnių šiame leidinyje autoriui, žymiam Mažosios Lietuvos tyrėjui dr. Algirdui Matulevičiui Lietuvos žurnalistų sąjungos 90-mečio proga Teatro sąjungoje Vilniuje įteiktas medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“.

A.Matulevičius gimė 1939 m. sausio 10 d. kunigaikščių Giedraičių tėvonijoje Giedraičiuose. Jo motina Veronika Vaščiūnaitė-Matulevičienė, kaip ir tėvas Antanas Matulevičius su  savo tėvais nuo XIX a. pabaigos gyveno Vilniuje. Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą jie vėliau pasitraukė į laisvą Lietuvą ir ten vedė.

Tėvas  XX a. I pusėje dalyvavo Vilniaus lietuvių politinėje ir visuomeninėje veikloje: „Draugijoje nuo karo nukentėjusiems šelpti“, „Ryto“ draugijoje (rūpinosi švietimu), „Žiburėlyje“. Tėvai aukojo lėšų  Lietuvos valstybei, kariuomenei , lietuviškoms mokykloms kurti ir stiprinti, Vilniaus kraštui vaduoti. Jie klausėsi  dr. Jono Basanavičiaus ir kitų tautinio sąjūdžio veikėjų kalbų, bendravo ir su Vilniaus krašto veikėjais Šlapeliais, Valeikomis, platino socialdemokratinę spaudą. Tėvas mirė, kai Algirdui buvo 4,5 metų, jo motinai teko daug vargti ir kentėti. A.Matulevičiaus ir seneliai, ir tėvai  buvo išsilavinę, mokėjo trimis kalbomis skaityti ir rašyti.

Skaitykite plačiau...


Į Karaliaučiaus kraštą - su nemokama viza
2019-07-01

Nuo liepos 1-osios lietuviams, įvažiuojantiems į Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritį, elektroninės vizos yra nemokamos. Regiono turizmo centras paskelbė taisykles, pagal kurias bus išduodami leidimai. Nemokamai atvykėliams bus duodama tik elektroninė viza. Norint ją gauti, reikia užpildyti prašymo formą Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Tą padaryti reikės likus mažiausiai keturioms dienoms iki planuojamos atvykimo dienos. Pildant formą reikės įkelti ir savo nuotrauką. Formą galima pildyti nuo liepos 1-osios adresu https://evisa.kdmid.ru/en-US/Home/Index.

Kai vizos prašymo forma bus patikrinta, duomenys bus persiųsti į pasienio kontrolės punktus. Ne vėliau nei per keturias dienas po prašymo pateikimo apie elektroninės vizos gavimą bus pranešta ir prašytojui. Informacija bus skelbiama internetiniame puslapyje. Vizos prašantis užsienio pilietis gaus identifikacijos numerį, kurį kartu su asmens dokumentu turės parodyti kirsdamas sieną. Taisyklėse primenama, kad įvažiuojantys į Kaliningrado sritį užsienio piliečiai turi turėti medicinos draudimą, taip pat kelionės bilietus (arba patvirtinimą apie jų įsigijimą) atgal iš Rusijos Federacijos. Pastaroji sąlyga galioja atvykstant jūros arba oro transportu. Jeigu vykstate automobiliu, dviračiu ar net pėsti – grįžimo bilietų, žinoma, nereikia.

Pažymima, kad gavęs elektroninę vizą į Kaliningrado sritį, užsienio pilietis Rusiją turi palikti taip pat iš Kaliningrado srities teritorijos. Elektroninė viza galios 30 dienų, Kaliningrado srityje bus galima išbūti iki 8 dienų. Viza bus duodama nemokamai, nebus ir konsulinio mokesčio.

Kviečiame visus, kam svarbus šis kraštas, kas nori aplankyti Kristijono Donelaičio memorialinį muziejų Tolminkiemyje, su Vydūnu, Martynu Mažvydu ir daugybe kitų svarbių asmenybių susijusias vietas pasinaudoti šia galimybe.

 

 

www.donelaitis.info informacija

 

 

 Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 26 - 30 / 237

 

Sprendimas: www.arius.lt