Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Paminėta atmintina data
2014-12-03

Lapkričio 30 d.  Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija paminėjo atmintiną Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto dieną - uždegė žvakeles prie pernai Kristijonui Donelaičiui atidengto paminklo. 
 
Demokratiškai išrinkta Mažosios Lietuvos tautinė taryba, išreikšdama vietos lietuvių valią, 1918 m. lapkričio 30 d. paskelbė Aktą apie Mažosios Lietuvos ryžtą atsiskirti nuo Vokietijos ir įsijungti į atstatomą Lietuvos valstybę.
 
1998-06-25 LR Seimas lapkričio 30 dieną paskelbė Atmintina Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena.  
 
A.Katilienės nuotr.
 
 
 


Dar kartą apie Donelaitį, Nadruvą
2014-12-01

Marijampolės K. Donelaičio draugija surengė  gražų vakarą Petro Kriaučiūno viešojoje  bibliotekoje - Valentino Juraičio fotoalbumo  NADRUVA. Donelaičio takais sutiktuves.

Mažosios Lietuvos vaizdų galeriją papildė neseniai išėjęs Valentino Juraičio  fotoalbumas ,,Nadruva”. Autorius atskleidė vakaro dalyviams, kad siekdamas, jog knyga būtų ir pažintinė, ėmė  istorinius faktus ir trumpą tekstą iš praeities, o vaizdą apie vietovę pateikė  šiandieninį.

Tai sąšaukos principas. Fiksuodamas nejudrius objektus, autorius  žaidžia šviesa ir šešėliais, daiktams ir medžiams suteikia naują gyvybę tarsi stengdamasis nukelti  žiūrovą  į praeitį: Karaliaučius, Įsrutis, Skaisgiriai, Pabėtai, Tolminkiemis… O kiekvienas vietovardis  talpina  savyje informaciją, asociacijas, kokios tik  begalimos turint kuo daugiau kultūrinio paveldo žinių.

Skaitykite plačiau...


Kviečiame į albumo "Nadruva" pristatymą
2014-11-21

Fotomenininkas Valentinas Juraitis ir Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija lapkričio 26 d. 17 val. kviečia į susitikimą - pokalbį apie lietuviškumo išsaugojimą Karaliaučiaus krašte. Renginio P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje metu bus pristatomas albumas NADRUVA. DONELAIČIO TAKAIS

 



Donelaičio keliais po 300 metų
2014-11-02

Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Kultūros ministerijos kvietimu spalio 28-29  dienomis per 40-ties žmonių delegacija dalyvavo renginiuose, skirtuose Poeto 300-osioms gimimo metinėms ir 35-osioms K.Donelaičio muziejaus įkūrimo Tolminkiemyje metinėms paminėti.  Visos kelionės metu delegaciją iš įvairių organizacijų (Seimo, Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų, K.Donelaičio jubiliejinės komisijos ir K.Donelaičio draugijos, Lietuvos rašytojų ir dailininkų sąjungos, akademinės bendruomenės, kultūros, švietimo  ir meno atstovai iš Klaipėdos, Kybartų) lydėjo ir globojo ambasados Karaliaučiuje  darbuotojai – laikinai einantis konsulo pareigas Vytautas Umbrasas ir kultūros atašė Romanas Senapėdis. Keliavome skaitydami Metų ištraukas, klausydami gyvosios enciklopedijos N.Kitkausko pasakojimų apie šio krašto istoriją.

 

Skaitykite plačiau...


Testas 'Išsiburk savo būrą'
2014-10-30

Iškiliausi lietuvių literatūros autoriai neretai dar mokykloje paverčiami stabais, kuriuos dera aklai šlovinti. Mokiniams siūloma (arba liepiama) deklamuoti tradicinius jų eilėraščius, analizuoti žymiausius prozos kūrinius bei gerai, „teisingai“ juos suprasti. Užkertant naujų interpretacijų galimybę ilgainiui ima atrodyti, kad literatūros klasika tėra reliktas, kurio didybė skendi praeityje.
 
Lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimas – graži ir ilgai laukta šventė, įprasminta įvairiais renginiais. Jos metu kiekvienas į unikalią poemą „Metai“ galime pažvelgti savaip, nebijodami nuklysti nuo „vienintelio“ ir „teisingo“ vertinimo.
 
Internetiniame tinklalapyje būrai.lt esantis pramoginis testas – grupės bendraminčių bandymas aktualizuoti Donelaitį kaip mūsų pasaulėvaizdžio, aplinkos, kasdienybės dalį. Nesiekiant objektyvios poemos „Metai“ interpretacijos, čia pateikiami žaismingi dešimties būrų, persikėlusių į XXI amžių, aprašymai. Pakanka apsidairyti, kad pastebėtume, kiek tarp mūsų yra viežlybų Pričkų, išmintingų Laurų ar tingių, apsnūdusių, pirmadienio rytais savaitgalio jau tykančių Slunkių...
 
Testą galima rasti čia


Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 276 - 279 / 279

 

Sprendimas: www.arius.lt