Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Šventojoje stovyklaujantys Karaliaučiaus krašto mokiniai kuria „Rėzaniumą“
2016-08-17

Prie Baltijos jūros, Šventojoje veikiančioje Karaliaučiaus (Kaliningrado) vaikų kūrybinėje stovykloje „Palikimas 3“, naudojant piešimo smėlyje techniką, kuriamas muzikinis animacinis filmas „Rėzaniumas“. Šiemet čia stovyklauja apie dvidešimt Karaliaučiaus srities mokyklų mokinių. Šią vaikų kūrybinę stovyklą parėmė Švietimo ir mokslo ministerija. Trylikos - šešiolikos metų paaugliams susidoroti su nelengva kūrybine užduotimi – pagal Liudviko Rėzos veiklos ir kūrybos motyvus sukurti animacinį muzikinį filmą – padeda jauni muzikos, teatro ir dailės profesionalai: kompozitorė Juta Pranulytė, etnomuzikologė Emilija Vaiginytė, džiazo muzikantas ir kompozitorius Mantvydas Pranulis.

Stovyklautojai nagrinėjo Mažosios Lietuvos dainas, užrašytas Liudviko Rėzos. Jie ne tik mokėsi melodijų ir tekstų, bet ir ieškojo inovatyvių muzikinių sprendimų, L.Rėzos dainas aranžavo, užrašytiems tekstams kūrė melodijas. Kurdami moksleiviai stebėjo ir supančią aplinką: įvairūs objektai buvo panaudoti originalių kompozicijų kūrybai,  analizuoti garsai, surengtos soundscape (garso įrašų) kūrybinės dirbtuvės, o įrašyti garsai pateko į filmo muzikos takelį. 

Šių metų stovyklos tema pasirinkta pažymint Liudviko Rėzos 240-ąsias gimimo metines. Rėzaniumas – tai Liudviko Rėzos lėšomis pastatytas bendrabutis neturtingiems studentams. Šis pastatas yra išlikęs iki mūsų dienų. Stovykloje taip pat mokomasi lietuvių kalbos ir liaudies dainų, rengiami lavinantys ir sportiniai žaidimai, pažintinės išvykos į Klaipėdą ir Palangą. Čia sukurtą muzikinį animacinį filmą vėliau galės išvysti Karaliaučiaus srities ir Lietuvos žiūrovai  - „Rėzaniumą“ kūrėjai numatę pristatyti Karaliaučiuje, Liudviko Rėzos kultūros centre Juodkrantėje, Klaipėdoje, Vilniaus lietuvių namuose, Utenos rajono švietimo centre.
Skaitykite plačiau...


Sueiga pas Martyną Jankų
2016-08-13

Bitėnai - kaimas Nemuno pakrantėje vaizdingame pušynėlyje prie Rambyno kalno, kur įsikūrusi baltųjų gandrų kolonija, M. Jankaus muziejus, Mažosios Lietuvos paveikslų sodas. Kaimas prie Bitės upelio visada buvo lietuviškas, jo nepalietė net maras.
 
Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejus pirmojo rugpjūčio penktadienio popietę pakvietė į tradicinę „Sueigą pas Martyną Jankų“. Ši istorijos valanda buvo skirta Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjo, spaudos darbuotojo Jono Vanagaičio 70-osioms mirties metinėms.
Skaitykite plačiau...


Mūsų puslapyje - K.Donelaičio "Metai" lietuviškai ir ispaniškai
2016-07-27

Mūsų svetainėje patalpinome Kristijono Donelaičio poemą "Metai" lietuvių kalba, o taip pat jos vertimą į ispanų kalbą, kurį atliko Vilniaus universiteto romanų kalbų katedros dėstytoja Carmen Caro. Ji pati mūsų svetainei ir pateikė šį vertimą, kuris yra parengtas su Vilniaus universiteto profesorės Dainoros Pociūtės-Abukevičienės išsamia įžanga, pristatančia ispanų kalba ir patį K.Donelaitį, ir jo poemą "Metai". 

Poemą "Metai" galima rasti pasirinkus Meniu punktus K.Donelaitis - Kūryba - Poema. 

 

www.donelaitis.info informacijaIšleistas pirmasis žurnalo "Donelaičio žemė" numeris
2016-07-19

Jau pasirodė naujas "Donelaičio žemės" numeris, šįkart jis išėjo 1000 egzempliorių tiražu žurnalo formatu. Dėkojame Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, iš dalies parėmusiam naujojo žurnalo išleidimą. Leidinį parėmė ir viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras. Minėtas fondas 250 leidinio egzempliorių užsakė ir šalies bibliotekoms, tad jose jau greitai bus galima rasti mūsų žurnalą.

Taip pat "Donelaičio žemę" galima įsigyti redakcijos patalpose Vytauto g. 28, Marijampolėje, jis pasieks ir K.Donelaičio draugijos skyrius įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat skaitytojus Karaliaučiaus (Kaliningrado) krašte. Laukiame mūsų skaitytojų pasiūlymų, pastabų, taip pat straipsnių būsimiems leidinio numeriams.

Redakcija  Ar bus Karaliaučiaus krašte įsteigta nauja lietuviška mokykla?
2016-07-13

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarta galimybė Rusijos Federacijos Karaliaučiaus (Kaliningrado) srityje įkurti bendrojo ugdymo lietuvišką mokyklą. Antradienį švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su Kristijono Donelaičio draugijos pirmininku, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktoriumi Gintaru Skamaročiumi. Pasak ministrės, tokia mokykla galėtų būti įkurta pačiame pasienyje – Tilžėje ar Ragainėje, nes čia tebegyvena gausiausia srityje lietuvių bendruomenė.

„Iš pradžių galėtų būti įkurta pradinė mokykla, vėliau ji galėtų išaugti iki gimnazijos. Pasienio regione lietuvių kalbos mokosi  apie 150 vaikų, tačiau kiek būtų norinčiųjų lankyti lietuvišką bendrojo ugdymo mokyklą, mes nežinome“, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 276 - 279 / 279

 

Sprendimas: www.arius.lt