Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Darius Kuolys. "Laimei, Donelaitis"
2014-02-03

Siūlome paskaityti literatūrologo Dariaus Kuolio straipsnį "Laimei, Donelaitis", kuris yra publikuojamas interneto svetainėje www.tiesos.lt

 

Prieš penketą dešimtmečių kalbėdamas apie Kristijoną Donelaitį, literatūros istorikas Vincas Maciūnas priminė lietuviams Voltaire’o sąmojį. Šis XVIII šimtmetyje klausęs, kodėl visi taip garbinantys Dantės Dieviškąją komediją. Ir pats atsakęs: „Ogi todėl, kad niekas dabar jos neskaito“[1]. Dar XIX amžiuje aukštaitiškai eiliavęs Valkininkų klebonas Silvestras Gimžauskas su pasididžiavimu ir apgailestavimu rašė:

 

Ir mes turim Donaleitį,
Tiktai asam mažai skaitį.[2] 

Skaitykite plačiau...


Amžinąjį metų ratą suko Kalvarijos gimnazijos moksleiviai
2014-01-28

Šaltą sausio 24 popietę speigų nepabūgę kalvarijiečiai gausiai rinkosi į gimnazijos salę drauge su  gimnazistais pasitikti lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus ir pažiūrėti literatūrinę-muzikinę kompoziciją ,,... Dievulėliau, kaip viskas sudėta į vietą!", kurią pagal poemą ,,Metai" ir kitus K.Donelaičio raštus sukūrė gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Vidos Brogytės, taip pat gimnazijos choristai bei Kalvarijos meno mokyklos kanklininkės.
 
Skaitykite plačiau...


Virtuali paroda "Sveiks, svieteli margs"
2014-01-17

Skyrelyje "Nuorodos" jau galima rasti nuorodą ir aplankyti K.Donelaičiui skirtą virtualią parodą "Sveiks, svieteli margs", kur yra nemažai informacijos ir apie Marijampolės K.Donelaičio draugiją.Puslapio naujienas jau galima prenumeruoti
2014-01-10

Informuojame mūsų skaitytojus, kad nuo šiol jau galima užsiprenumeruoti šio puslapio naujienas -- tereikia kairėje esančioje formoje nurodyti savo el. pašto adresą. Kviečiame naudotis šia paslauga.300 ugnelių Kristijono Donelaičio gimtadieniui
2014-01-03

Kristijono Donelaičio gimimo 300-metis prisimintas ir paminėtas jo gimtinėje Lazdynėliuose (Gumbinės / Gusevo rajone, Karaliaučiaus srityje) bei kūrybos ir amžinojo poilsio vietoje - Tolminkiemyje ( Čistyje Prudy).

Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus Lietuvoje paskelbė K.Donelaičio metais, Karaliaučiaus srities vadovybė taip pat žada papildomą dėmesį 300-mečio minėjimui.

Šios didingos asmenybės minėjimui Lietuvoje ir Karaliaučiaus srityje visais šiais metai bus skirta daug įvairių renginių ir priemonių, tačiau istorija prasidėjo būtent sausio 1 dieną, 1714 metais, kai laisvųjų valstiečių šeimoje Lazdynėlių kaime gimė Kristijonas.

Būtent todėl sausio pirmąją su šia pradžių pradžios gaida vykome į Lazdynėlius ir Tolminkiemį, kad pabūtume kartu su Juo, kad uždegtume ugnelę bei padėtume gėlių prie paminklinio akmens bei kapo.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 306 - 309 / 309

 

Sprendimas: www.arius.lt