Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Kalbos premija lituanistikos, etnokultūros ir lietuvių kalbos mokymo puoselėtojui
2017-12-11

Gruodžio pirmosios vakarą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė vos talpino iškilius meno žmones, Seimo narius, politikus, vilniečius ir miesto svečius, atėjusius į Kalbos vakarą, skirtą Lietuvos Tarybai pagerbti ir Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Kalbos vakaro – dokumentikos spektaklio „Keturių sakinių viršukalnė“ idėja - spektaklio forma perteikti Vilniaus konferencijos ir jos delegatų išrinktos Lietuvos tarybos protokolus bei jos narių dokumentus, kurie buvo skaitomi aktorių aiškinantis istorines įvykių reikšmes ir jų prasmes. Taip pasakojama Nepriklausomybės akto raida, o Vasario 16-oji įvertinama kaip aukštas kalnas, ant kurio užlipę turime atsižvelgti į praeitį ir ateitį (Nepriklausomybės paskelbimo 10-mečio minėjimo komitetas). Spektaklio režisierius Vytenis Pauliukaitis, aktorių bei muzikų komanda ir kūrybos grupė vakaro dalyviams pateikė įdomų dokumentikos sprendimą, kuris sausą protokolinę medžiagą pavertė įdomiu diskusiniu kūriniu, ir į jį tarsi buvome įtraukti ir mes, žiūrovai.

Po meninės dalies Seimo pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė sveikindama renginio dalyvius supažindino su vieningu komisijos sprendimu: 2017-ųjų metų Kalbos premiją skirti  Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkui Aleksui Bartnikui. Jis  buvo paskelbtas keturioliktuoju Kalbos premijos laureatu. Premiją komisija visų balsais nutarė jam skirti už ilgametį lituanistikos, etnokultūros ir lietuvių kalbos mokymo plėtojimą Karaliaučiaus srityje.

Dar gegužės 8 dieną per Spaudos pusryčius Signatarų namuose, skirtuose Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, buvo pristatytas būsimasis Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinančios  premijos laureatas.

 A.Bartnikas (g. 1944 m. Kuišių kaime, Prienų raj.) vadovauja Karaliaučiaus  srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijai daugiau nei 10 metų ir labai prisideda prie lietuvių kalbos bei etnokultūros mokymo, padeda šios srities lietuviams pažinti Lietuvos kultūrą ir istoriją, populiarina jos kultūrinį paveldą bei nacionalines tradicijas.

Puoselėdamas lietuvių kalbą ir tradicijas A. Bartnikas ypatingą dėmesį skiria darbui su vaikais ir jaunimu. Dėl aktyvios ir kryptingos A. Bartniko veiklos Karaliaučiaus srityje ne tik vietos lietuviams, bet ir skirtingų tautybių gyventojams jau gerai žinomi Kristijone Donelaičio, Martyno Mažvydo, Liudviko Rėzos, Vydūno vardai.

Laureatą sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, LR generalinio konsulato Karaliaučiuje generalinis konsulas Olegas Skinderskis, LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto biuro vadovas Kęstutis Kaminskas, Imanuelio Kanto Baltijos universiteto lietuvių kalbos dėstytoja Violeta Lopetienė, VšĮ Karaliaučiaus srities lietuvių bendruomenės direktorius Sigitas Šamborskis, Kristijono Donelaičio draugijos nariai ir vadovai iš Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, draugai ir bendražygiai,  giminės ir artimieji.

 

Vida Mickuvienė, Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė

Sigito Šamborskio nuotraukose: premijos laureatas A.Bartnikas, Seimo pirmininko pavaduotojos I.Degutienės sveikinimas, laureatais su draugais ir artimiaisiais.

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt