Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

K.Donelaičio sukaktis paminėta ir Vilkaviškyje
2014-05-21

"Sveiks, svieteli margs!.." - šiais K. Donelaičio žodžiais, pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną, Vilkaviškio kultūros centre prasidėjo krašto muziejaus surengtas didžiojo poeto 300-ųjų gimimo metinių minėjimas. 
 
Muziejus parengė ir pristatė dvi parodas. Pirmojoje dalyje ,,K. Donelaitis – būrų dainius” yra atskleistas poeto gyvenimo kelias ir jo kūrinių sąsajos su Vilkaviškio  kraštu. Antroji paroda pateikia K.Donelaičio žemės ir žmonių vaizdus per  šių dienų realijas. Fotografas Valentinas Juraitis, su fotoaparatu  pakeliavęs  Donelaičio takais, pristatė parodą ,,Nadruva“ bei kelionių knygelę ,,Karaliaučiaus kraštas“. Parodas apipavidalino muziejaus dailininkė Jūratė Rutkauskienė, istorinę medžiagą parengė muziejininkė Elena Rupeikienė.
 
Marijampolės K. Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė vakaro dalyvius  supažindino su draugijos veikla puoselėjant poeto atminimą Karaliaučiaus krašte ir Sūduvos žemėje. Iš Vilkaviškio kilusi mokslininkė kriminalistikos ekspertė doc. Onutė Dambrauskaitė prisiminė tas jaudinančias akimirkas, kai jai buvo patikėti originalūs poeto rankraščiai.
 
Marijampoliečių teatro mėgėjų spektaklis ,,Giesmė“ (režisierė Virginija Samuolienė) žiūrovus pakvietė pažvelgti į to meto Tolminkiemį poeto ir jo žmonos akimis. Annos Reginos vaidmens atlikėja, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos mokytoja J. Sinkevičienė sulaukė ypač  daug aplodismentų ir gėlių.
 
Abi krašto muziejaus parengtas parodas iki birželio vidurio galima pamatyti Vilkaviškio kultūros centre.
 
  
 
 
K.Inkratos nuotraukose:
Akimirka iš spektaklio "Giesmė" Vilkaviškyje,
V.Juraičio parodos fragmentas, 
V.Mickuvienė ir Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas.
 
 


Marijampolei dovanotas paveikslas, įamžinęs K.Donelaitį ir jo žmoną
2014-05-07

Antradienį Marijampolėje apsilankė žinomas žurnalistas, Berlyne gyvenantis Kristijono Donelaičio kūrybos propaguotojas Leonas Stepanauskas ir garsi dailininkė, kostiumų autorė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė. Susitikimas su jais vyko evangelikų-liuteronų bažnyčioje, kur susirinko nemažai Marijampolės K.Donelaičio draugijos narių, kitų svečių.
 
L.Stepanauskas sakė, kad jaučia daug sentimentų Marijampolei, nes gyveno Kalvarijoje, o vėliau lankė Rygiškių Jono gimnaziją. Daug metų Berlyne gyvenantis žurnalistas yra parašęs nemažai straipsnių apie K.Donelaitį, bendradarbiauja laikraštyje „Donelaičio žemė“, jis yra išleidęs knygas „Tomas Manas ir Nida“, „Švieskite, Kvedlinburgo analai“ ir kitas.
Skaitykite plačiau...


Minėjimas "Jau saulelė vėl..." Vilkaviškyje
2014-05-07Dar 25 ąžuolai Kristijonui Donelaičiui
2014-04-28

Prie kelio į Karaliaučių (Kaliningradą) šlama prieš 25-erius metus pasodintas ąžuolynas. Jau paaugęs, suvešėjęs, malonus akiai ir brangus širdžiai. Ąžuolų, tvirtybės ir ilgaamžiškumo simbolio, čia turėtų būti 275 - tiek buvo pasodinta tada, švenčiant Poeto jubiliejų, bet tiek nėra. Neprigijo, išdžiūvo, pikta ranka nukirto, nes radome ir kelmų, ne vieną kartą tvarkydami ąžuolyną ir skaičiuodami bei vėl perskaičiuodami šiuos miškų galiūnus. Turime gražią svajonę – pasodinti iki 300 ąžuolų šiais Kristijono Donelaičio jubiliejiniais metais, todėl džiaugsmingai atsiliepėme į kvietimą atvykti bendron talkon balandžio 25 d.

Skaitykite plačiau...


Pasodintas ąžuolynas, skirtas Kristijonui Donelaičiui
2014-04-17

Balandžio 12 d. prie Virbalio tvenkinio vyko šauni talka – pasodinta daugiau nei 300 ąžuoliukų, skirtų Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.  
 
Šios gražios akcijos iniciatoriai – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija ir jos direktorius Saulius Spangevičius. Šiemet ši švietimo įstaiga mini poeto vardo suteikimo penkiasdešimtmetį ir nori šią ypatingą progą atšvęsti netradiciniais renginiais. Kybartuose jau įvyko mokslinė-praktinė konferencija „Kitaip kalbėtis su Donelaičiu“, planuojami įvairių dalykų projektai, parodos, žygiai.
Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 201 - 205 / 213

 

Sprendimas: www.arius.lt