Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Eilėraštis, atkeliavęs iš Čikagos
2016-03-23

Evangelikų liuteronų kunigas Valdas Aušra gimė 1962 metų balandžio 10 dieną  Klaipėdoje. Studijuoti teologijos į Čikagą V.Aušra išvyko 1991 metais iš Vilniaus evangelikų liuteronų parapijos. 1994-aisiais, vasarą atvykęs į Lietuvą atostogų, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje buvo ordinuotas kunigu. 1996 metais Čikagos liuteronų teologijos universitete (Lutheran School of Theology at Chicago) jam buvo suteiktas teologijos magistro laipsnis. Grįžęs į Lietuvą, 1996–1998 metais tarnavo Vilniaus  liuteronų parapijos antruoju kunigu, dėstė Klaipėdos universiteto Evangeliškosios teologijos katedroje.

Šiuo metu jis gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose ir aptarnauja Ziono Lietuvių evangelikų liuteronų parapiją Čikagoje. Iš ten jis ir atsiuntė čia spausdinamą eilėraštį, parašytą 2015 metais K.Donelaičio 300 metų sukakties šventei Čikagoje.

Skaitykite plačiau...


Skirkite 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio Kristijono Donelaičio draugijai
2016-03-23

Pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą 2015 metais sumokėto pajamų mokesčio dalimi (iki 2 procentų) galite paremti kurią nors organizaciją, galinčią būti paramos gavėja. Tai puiki galimybė nemokamai suteikti finansinę paramą Kristijono Donelaičio draugijai.

Tam reikia užpildyti ir iki gegužės 1 dienos Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti nustatytos formos prašymą. Prašymo formos pildymo procesas labai paprastas. Jums tereikia užpildyti savo asmens duomenis ir pasirašyti. Gavėjo identifikacijos numeris (kodas) yra 191359754.

Prašymo formą FR0512 v.2 ir pildymo instrukciją galite rasti čia:

Skaitykite plačiau...


Kreipimasis dėl Vydūno paminklo Klaipėdoje
2016-03-18

Pateikiame kreipimosi dėl Vydūno paminklo Klaipėdoje tekstą:Surengtas visuotinis Kristijono Donelaičio draugijos narių susirinkimas
2016-03-18

Šių metų kovo 14 dieną Lietuvos Respublikos Seime įvyko Kristijono Donelaičio draugijos visuotinis narių susirinkimas. Jame dalyvavo nariai bei svečiai iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų.

Susirinkimą sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, su kuriuo buvo aptarti lietuviško švietimo ir kultūros paveldo klausimai Mažojoje Lietuvoje, ypatingą dėmesį skiriant K.Donelaičio muziejui Tolminkiemyje.

Susirinkime taip pat buvo apsvarstyti ir patvirtinti nauji draugijos įstatai, į ją priimti nauji nariai, klaipėdiečių ir kauniečių atstovais išplėsta draugijos taryba, patvirtinta 2015 metais draugijos vykdyta finansinė ir veiklos ataskaitos.

Skaitykite plačiau...


Fotografo V.Juraičio darbų paroda Tauragėje
2016-03-16

Kovo  9 dieną Tauragės krašto muziejaus fotografijos galerijoje buvo atidaryta   vilniečio Valentino Juraičio fotografijos paroda „Provincija“ (Gurbšilis, Nadruva).

Fotografijų ciklą "Gurbšilio žmonės" Valentinas Juraitis pradėjo 2000 metais, siekdamas užfiksuoti dviejų  amžių sandūrą ir pokyčius visuomenėje. Tai vietovė Vilkaviškio rajone, Gurbšilio mišką supantys kaimai. Šios fotografijos buvo rodytos Lietuvoje – šiame kaime, taip pat Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Gelgaudiškyje bei užsienyje – Berlyne, Čikagoje.

Fotomenininkas, lankydamasis kaimo vietovėse, fiksuoja besivystančio kapitalizmo bruožus. Jis pastebi, kad tuo metu, kai Vilniuje ir kituose šalies centruose tvyro postmodernistinė dvasia,  didžioji Lietuvos kaimo dalis gyvena  ikiindustrinį, etnografinį gyvenimą, kuriame ryškus tautinis ir etninis identitetas.

Tai tarsi dvi Lietuvos - skirtumas toks, kad  fotografijų  herojus iš „Gurbšilio žmonių“ serijos neatsakytų, už kiek modernusis vilniškės kompanijos bosas perka kaklaraištį. Turbūt ir anas neatspėtų, kad kaimiečio kostiumas padėvėtų rūbų krūvoje kainuoja tik pora monetų...  

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 341 - 342 / 342

 

Sprendimas: www.arius.lt