Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Kviečiame į renginį, skirtą Liudvikui Rėzai
2019-06-05

Birželio 7 d., penktadienį, 18 val. kviečiame visus į Martyno Liudviko Rėzos 243-ųjų gimimo metinių minėjimą, kuris vyks Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Renginio metu M. L. Rėzos kūrybos bei veiklos tyrinėtoja, jo „Raštų“ rengėja, literatūros istorikė ir tekstologė humanitarinių mokslų dr. Liucija Citavičiūtė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) pristatys M.L.Rėzos raštus, folkloro ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Ramunė Pečiukonytė) atliks programą „Esu kilęs iš lietuvių giminės“.

Renginį organizuoja Liudviko Rėzos kultūros centras. Daugiau informacijos – www.lrezoskc.ltKviečia Vaikų knygos šventė
2019-05-20

2019 m. gegužės 24 d. 13 val. Anzelmo Matučio gimtinėje Zomčinėje, Igliaukos sen.,  Marijampolės savivaldybė vyks tarptautinio poezijos pavasario festivalis - XXIV Vaikų knygos šventė  „Moksleivių kūryba.  Pasitinkant Vietovardžių metus“. Šventės programoje: Tarptautinio poezijos pavasario festivalio – konkurso laureatų paskelbimas, apdovanojimas, vaikų piešinių paroda, rašytojų, poetų kuriančių vaikams skaitymai, pasisakymai, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleivių programa. Piešinius šiam konkursui atsiuntė ir Karaliaučiaus krašto vaikai.

Festivalio svečiai, konkurso dalyviai: Vidugirių pagrindinė mokykla (Punsko valsčius, Lenkija) Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kauno m. ir Kauno raj. mokyklų moksleiviai, Sigitos šeimyna. Svečiuosis poetai, rašytojai: Laimonas Inis, Zita Gaižauskaitė, Zenė Sadauskaitė, Stanislovas Abromavičius, Alfas Pakėnas, Jurgis Montvila, Irena Makauskienė, Ramutė Bidvienė, Vida Bubnienė, Jūratė Jankauskienė ir kiti. Šventės organizatoriai - Pasaulio lietuvių centras, XXVII knygos mėgėjų draugija, LUMA kviečia visus dalyvauti. Tolminkiemis kaip ir anksčiau laukia lankytojų
2019-05-06

Gegužės 18 dieną 13 valandą Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje, Karaliaučiaus krašte vyks tradicinis „Poezijos pavasario 2019“ renginys.

Norime informuoti K.Donelaičio memorialinio muziejaus lankytojus, kad muziejaus renovacijos darbai dar neprasidėjo ir šis muziejus kaip ir anksčiau laukia lankytojų. Projekto, kuris numato muziejaus atnaujinimo darbus paramos sutartis kol kas nepasirašyta dėl to, kad vėluoja Lietuvos ir Rusijos Federacijos tarpusavio įsipareigojimų įvykdymas.  Tad kaip ir kasmet paskutinį gegužės šeštadienį muziejuje laukiami talkininkai iš Lietuvos.   

Kai sutartis bus pasirašyta ir atlikus viešųjų darbų procedūras prasidės remonto darbai šiame muziejuje, apie tai informuosime iš anksto. 

 

www.donelaitis.info informacija"Kristijonas Donelaitis ir Karaliaučiaus krašto kūrėjai"
2019-04-02

Balandžio 4 d. 18.00 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos didžiojoje salėje kviečiame į susitikimą su žymiais Karaliaučiaus krašto kūrėjais ir Kristijono Donelaičio paveldo puoselėtojais – Jevgenijumi Pečerskiu ir Marija Berežnaja. 

Jevgenijus Pečerskis (Jevgenij Pečerskij) –  žymus dailininkas, už nuopelnus vaizduojamojo meno srityje 2012 m. apdovanotas Kaliningrado srities meno premija „Pripažinimas“. Tolminkiemio ir Kristijono Donelaičio paveldo įkvėptas dailininkas sukūrė monumentalų triptiką ‒ „Dangus virš Šventovės“, „Šventovė“ ir „Kelias į Šventovę“, kurį padovanojo Adomo Mickevičiaus bibliotekai.

Marija Berežnaja – jaunosios kartos rašytoja, penkių knygų – „Maskvos mitai ir legendos“, „Namas be numerio“, „Ežiukas ir jo draugai“, „Naujas skyrius“, „Apie žmones...“ – autorė. Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus įkūrimo 40-mečio proga rašytoja kartu su muziejaus darbuotojais parengė ir išleido knygą „Stebuklinga Kristijono Donelaičio melodija“. Knygos autorė skaitytojus veda į intriguojančią pasakų kelionę po Tolminkiemį, supažindindama su įvairiausiais herojais: gandru keliauninku, įnoringuoju baltu katinu, griežtąja namų šeimininke Audrone ir kt. Centrinė visų pasakojimų figūra – Kristijonas Donelaitis. Knyga nors ir skirta vaikams ir jaunimui, įdomi visiems besidomintiems K. Donelaičio gyvenimu ir kūryba.

Vakaro metu bus pagerbti šie Karaliaučiaus krašto kūrėjai, susipažįstama su jų kūriniais bei veikla, skirta Kristijono Donelaičio įamžinimui.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis, Kultūros atašė Kaliningrade Raminta Gecevičienė, Lietuvos respublikos Seimo, Kultūros ministerijos atstovai, kultūros bendruomenės nariai.

Rengėjų informacijaSkirkite 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio Kristijono Donelaičio draugijai
2019-04-01

Pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą 2018 metais jūsų jau sumokėto pajamų mokesčio dalimi (iki 2 procentų) galite paremti kurią nors organizaciją, galinčią būti paramos gavėja. Tai puiki galimybė nemokamai suteikti finansinę paramą Kristijono Donelaičio draugijai.

Tam reikia užpildyti ir iki gegužės 1 dienos Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti nustatytos formos prašymą. Prašymo formos pildymo procesas labai paprastas. Jums tereikia užpildyti savo asmens duomenis ir pasirašyti. Gavėjo (Kristijono Donelaičio draugijos) identifikacijos numeris (kodas) yra 191359754.

Užpildytą formą pateikite Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojui ją atnešdami ar atsiųsdami paštu. Analogišką formą taip pat galite užpildyti ir nusiųsti elektroniniu būdu. Užpildytą formą nusiųskite į VMI naudodamiesi elektroninio deklaravimo sistema http://deklaravimas.vmi.lt

Jei Jūs privalote teikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, prašymas pateikiamas kartu su šia deklaracija. Jei metinės pajamų mokesčio deklaracijos teikti neprivalote, prašymą dėl 2 proc. paramos turite pristatyti pats arba per savo darbdavį, jam sutikus.

Jeigu anksčiau jau esate raštu arba elektroniniu būdu teikę FR0512 formą, tai vėl šią formą užpildyti ir pateikti galite Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) atlikę vos kelis veiksmus:

– Prisijungę prie EDS, Meniu punkte Deklaravimas pasirinkite „Pradėti naują”;

– Pasirinkite deklaracijos pildymą interaktyviai (on-line) ir spustelkite nuorodą „Nauja deklaracija kitos pagrindu“;

– Pasirinkite anksčiau teiktą FR0512 formos prašymą;

– Pakoreguokite prašymo duomenis ir jį pateikite.

Ačiū jums už jūsų paramą, kuri mums labai reikalinga.

 

Gintaras Skamaročius,

 Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas

 Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 230

 

Sprendimas: www.arius.lt