Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pristatyta knyga „Lietuvių diaspora. Nuo Karaliaučiaus iki Čikagos“
2023-02-27

Lietuvos Istorinėje Prezidentūroje Kaune artėjant Vasario 16-ajai buvo surengtas istoriko, žurnalisto, filosofijos daktaro Antano Adomėno knygos „Lietuvių diaspora. Nuo Karaliaučiaus iki Čikagos“ pristatymas. Ši knyga – ilgametis Amerikos lietuvio A. Adomėno darbas, ją išleido Pasaulio lietuvių centras.

Pasak knygos leidėjų, šioje solidžioje A. Adomėno monografijoje nagrinėjamos lietuviškumo kilmės šaknys, analizuojama jos vertybių konfigūracija, taip pat analizuojamas susitelkimas išlaikyti lietuviškumo šaknis priverstinės emigracijos-tremties sąlygomis. Knyga, kurią autorius pasirašė J. van Reenan slapyvardžiu dar 1990 metais pasirodė anglų kalba, o dabar išleistas lietuviškasis jos vertimas, kuriam ilgai ieškota finansinės paramos.

Skaitykite plačiau...


Maironio lietuvių literatūros muziejuje pristatytos naujai išleistos Vydūno knygos
2023-02-26

Sausiui baigiantis Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune įvyko Vydūno knygų „Apie gyvenimą ir sveikatą“ ir „Kaip tapti saulėtu žmogumi“ pristatymas, kuriame dalyvavo šių knygų sudarytoja Rima Palijanskaitė, taip pat etnologas Aleksandras Žarskus, o jį vedė Juozo Tumo-Vaižganto buto-muziejaus edukatorius Remigijus Jakulevičius.

Vydūnas (1868–1953) yra laikomas žymiausiu sveikos gyvensenos žinovu ir propaguotoju Lietuvoje. Nuo pat vaikystės dažnai sirgęs ir visaip gydytas, nuo 16 metų turėjęs plaučių kraujavimą ir jaunystėje pasveikęs nuo tuomet beveik nepagydomos ligos, jis jautėsi esąs skirtas patarti kitiems, „kaip sveikatą auginti ir tvirtinti“ . Mąstytojas yra pabrėžęs: „Kad žmonės gyventų, kaip to reikalauja gyvybės dėsniai, jie būtų sveiki ir jiems nereikėtų gydytojų ir vaistų.“

Skaitykite plačiau...


Fotografijose – Amerikoje gyvenančio lietuvių fotografo užfiksuotas nykstantis Karaliaučiaus kraštas
2023-01-23

Neseniai Vilniuje, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų memorialo konferencijų salėje atidaryta Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančio Leonardo Surgailos fotografijų paroda „Niekieno žemė“ atidarymas, kurioje – Karaliaučiaus krašto vaizdai, autoriaus užfiksuoti maždaug prieš trisdešimt metų - 1988–1992-aisiais, kai buvo padaryta apie 500 nuotraukų ir 16 valandų vaizdo įrašų.

Minint Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Lietuvos Respublikos Seimas 2023 metus paskelbė Klaipėdos krašto metais. Šią visai šaliai reikšmingą sukaktį minėta paroda kviečia paminėti ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Atidarant šią parodą gausiai susirinkę svečiai sugiedojo Mažosios Lietuvos himną, o renginį vedė LGGRTC darbuotojas Gaudentas Aukštikalnis. Jos pristatyme dalyvavo tomis dienomis Lietuvoje viešėjęs iš JAV atvykęs Mažosios Lietuvos tarybos ir fondo vadovas, kunigas ir poetas Valdas Aušra, dailininkas, fotomenininkas Rimantas Dichavičius, šios parodos iniciatorius ir fotografo bičiulis, Lietuvių fondo atstovas Lietuvoje Leonas Narbutis.

Skaitykite plačiau...


Paminėtas Klaipėdos krašto susijungimo su Lietuva 100-metis
2023-01-16

Praėjusį savaitgalį sukako 100 metų nuo tų dienų, kai Klaipėda ir jos kraštas tapo Lietuvos dalimi.  Istorikai teigia, kad dar 1922 m. pabaigoje pradėtą organizuoti ir 1923 m. pradžioje įgyvendintą Klaipėdos krašto susijungimo su Lietuva operaciją galime vadinti sėkmingiausiu, kruopščiausiu ir sumaniausiu Mažosios Lietuvos lietuvių bendruomenės ir Lietuvos Vyriausybės žingsniu, sutelkusiu aktyvius diplomatijos, kariuomenės ir visuomenės veiksmus Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu.

Šių įvykių sukakties proga Seimas 2023 metus paskelbė Klaipėdos krašto metais. Klaipėdos krašto susijungimas su Lietuva uostamiestyje šiemet buvo minimas kelias dienas.  Miestas buvo papuoštas ir Mažosios Lietuvos vėliavomis, įvairūs puošybos elementai buvo išdėstyti po visą Klaipėdą. Danės krantinėje buvo įrengta lauko paroda “Šimtmečio veidai”, kurioje – žmonės, fotografavęsi prie 1923 m. laisvės paminklo nuo 1925-ųjų iki mūsų dienų. Visi keturiolika parodos stendų sutalpino tikrai daug įdomių nuotraukų, kurias skubėjo pamatyti klaipėdiečiai ir miesto svečiai.

Skaitykite plačiau...


Prof. Daliai Kiseliūnaitei įteiktas K. Donelaičio medalis “Širdings brolau”
2023-01-16

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusių šio krašto susijungimo su Lietuva 100-mečio renginių metu Pilies muziejuje atidarant parodą “1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija” Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius įteikė K. Donelaičio medalį “Širdings brolau” šiame mieste mieste gyvenančiai profesorei Daliai Kiseliūnaitei. Medalis jai buvo skirtas pernai lapkričio 30-ąją minint Mažosios Lietuvos (Tilžės) akto pasirašymo 104-ąsias metines, bet tada renginyje Vilniaus mokytojų namuose ji negalėjo dalyvauti.  

Vertinimo komisija skyrė šį medalį prof. D. Kiseliūnaitei už Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymus, paskyros „Skaitome Donelaitį“ sukūrimą ir puoselėjimą, ilgametį lietuvių kalbos ir kultūros bei Mažosios Lietuvos tarmių ir toponimų tyrinėjimus, tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo skatinimą.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 6 - 10 / 349

 

Sprendimas: www.arius.lt